GüzellikSağlık

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının Saça Faydaları

             Zeytinyağı mutfakta insanların en fazla tükettikleri ürünler arasındadır. Bir bakıma mutfağımızın vazgeçilmez bir ürünüdür. Tabi ki zeytinyağının faydaları sadece yemeklerde değildir. Yapılan araştırmalara göre zeytinyağı özellikle saçlarımıza çok iyi gelmektedir. Zeytinyağının saçımıza faydaları arasında saçlarımızı kepeğe karşı koruması, saçlarımızın uç kısımlarının kırılmasını engellemesi, saçlarımızın daha parlak olması ve daha yumuşak saçlara sahip olmamızı sağlamaktadır.

Zeytinyağı saçlarımızı kepeğe karşı korumaktadır. Genellikle kuru ve pullanan saç derisinde kepekler oluşmaktadır. Bu kepekler zeytinyağının nemlendirici etkisi sayesinde saçımızdan temizlenebilir. Bu temizlik için haftada iki kere zeytinyağı kullanmamız gerekmektedir.

Zeytinyağının saçlarımıza bir başka etkisi ise saçlarımızın sağlıklı kalarak uç kısımlarının kırılmasını engellemesidir. Özellikle kuru soğuktan veya aşırı sıcaktan saç uçlarımız olumsuz etkilenir. Bu durumlarda saçlarımızı korumak için 20 dakika zeytin yağında bekletmemiz gerekmektedir.

Zeytinyağının saçımıza etkileri arasında saçlarımızı parlatması gelmektedir. Günlük şampuanlar saç tellerimizi kurutmaktadır. Düzenli olarak saçlarımıza zeytinyağı ile bakım yaptığımızda saçlarımız parlak bir hal almakta ve daha canlı gözükmektedir.

Bizim için en önemli aksesuarlardan bir tanesi olan saçlarımız yumuşak olmalı ve kolayca şekil alabilmelidir. Saçlarımızın yumuşak olması ve kolayca şekil alabilmesi için her hafta düzenli olarak saçımıza zeytinyağı maskesi yapmalıyız. Zeytinyağı maskesi sayesinde saçımıza ek olarak bir krem sürmemize gerek kalmamaktadır. Saçlarımıza sürdüğümüz zeytinyağı maskesi saçımızda 30 dakika kalmalı ve her hafta düzenli olarak uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu