Diyet

Zencefil Suyunun Zencefilli Limon Suyunun Zayıflamaya Sağlığa Yararları

Zencefil Suyunun Zencefilli Limon Suyunun Zayıflamaya Sağlığa Yararları, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Zencefil Suyunun Zencefilli Limon Suyunun Zayıflamaya Sağlığa Yararları ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Zencefil Suyunun Zencefilli Limon Suyunun Zayıflamaya Sağlığa Yararları ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Zencefil Suyunun Zencefilli Limon Suyunun Zayıflamaya Sağlığa Yararları

Binbir Derde Deva Zayıflatan Zencefilli Su Nasıl Hazırlanır Faydaları Ne

Zencefilli su çok sağlıklı, vücuda birden fazla yararı olan kilo vermeye yardımcı harika bir içecektir. Zencefilli su hazırlamak için taze yahut toz zencefilden faydalanabilirsiniz.

Zencefilli Su Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

 1. 1 su bardağı ılık yahut sıcak su
 2. 1 çay kaşığı toz zencefil yahut 1 parmak kadar rendelenmiş taze zencefil
 3. Yarım limon suyu
 4. 1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı

1 bardak suyumuza limon suyu, bal ve zencefili ekleyelim ve karıştırıp hemen tüketelim. Her gün buna devam edelim. Limon antibakteriyel özellikleri ile mikroplarla savaşır bağışıklığı kuvvetlendirir, yağ yakmaya yardımcı olmaktadır. Zencefil, limon ve bal ile hazırlanan bu karışım sağlık için de çok faydalıdır.

Not: Dilerseniz zencefil suyunu hazırlarken limon ve bal eklemeden yalnızca 1 bardak suya 1 çay kaşığı toz zencefil yahut 1 parmak kadar rendelenmiş taze zencefil katarak da zencefilli su hazırlayabilirsiniz.

Zencefilli Suyun Sağlığa ve Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

 1. Metabolizmanın daha bi hayli hızlı çalışmasını sağlar. Tokluk hissi verir. Kan şekerini düzenleyerek zayıflamaya yardımcı olmaktadır.
 2. Öksürük, balgam ve soğuk algınlığı gibi şikayetleri giderir.
 3. Şeker hastaları, insülin direncinin kırılması için zencefil tüketmelidir. Böylelikle şeker düzeysi dengelenmiş olacaktır.
 4. Vücut direncini artırarak bulaşıcı hastalıklara yakalanmayı önler.
 5. Alzheimer hastalığına karşı korur. Nöronları yani beyin hücrelerini kuvvetlendirir.
 6. Lif yönünden zengindir. Bu özelliğiyle mide ve bağırsak sağlığını destekler. Bol miktarda çözünmeyen lif içerir. Bundan dolayı zencefil ilave edilerek tüketilen gıdalar bi hayli hızlıca parçalanıp kana karışmaz. Midede kalma süresi daha uzun olduğu için tok tutar. Böylelikle kilo vermeyi kolay bir hale getirir.
 7. Romatoid artrit yani eklem romatizması, iltihaplı romatizma hastalıkları ve buna benzer iltihabi hastalıklarda, doğal ağrı kesici olarak fayda sağlar.
 8. Kansere karşı koruyan en mühim besinlerden biridir. Kanser hücrelerinin oluşmasını önüne geçer. Kanser nasıl tedavi edileceği gören hastaların daha bi hayli hızlı iyileşmesine yardım eder. Kemoterapi nasıl tedavi edileceğinin yol açtığı mide bulantılarını hafifletir.
 9. Ağrı ve kramplara iyi gelir.
 10. Uykuveyalmayı kolay bir hale getirir.
 11. Mideyi rahatlatır.
 12. Adet sancılarını azaltır.
 13. Kötü kolesterolü düşürür.
 14. Grip ve soğuk algınlığına şifalıdır.
 15. Sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasında etkilidir. Hazımsızlık ve gaz problemlerinin önüne geçer. Safra salgısında artış meydana getirir ve yağlı gıdaların daha kolay sindirilmesine katkıda bulunur.
 16. Egzersiz yaptıktan sonra yaşanan kas ağrılarını geçirir.
 17. İltihaplanma için yararlıdır. Eklem bölgelerinde bir araya gelen ağrıları hızlı bir şekilde dindirir.
 18. Bu doğal ve lezzetli besin, anti-enflamatuar özelliktedir. Ağrıların giderilmesinde büyük rol oynar.
 19. Migren durumunda kan damarlarının iltihaplanmasına ve ağrı oluşumuna sebebiyet veren prostaglandin isimli kimyasal maddeyi etkisiz hale getirir. Böylelikle sinirleri yatıştırır.
 20. Zencefilin kanser üzerine etkileri araştırılmış, kolon ve yumurtalık kanserlerinin nasıl tedavi edileceğinde başarılı sonuç verdiği saptanmıştır.
 21. Antimikrobiyal,, antikanserojen ve antiinflamatuar bir gıdadır.
 22. Kanı zararlı maddelerden arındırır.
 23. Astım krizinde fayda sağlar, hastanın nefesini açar.
 24. Lif, protein ve karbonhidrat içeriği yoğundur. riboflavin (B2), niasin (B3), B6, folik asit (B9) ve C vitaminleri ile potasyum, demir, sodyum, fosfor, çinko ve magnezyum gibi mineraller ihtiva eder.
 25. Kalp-damar sağlığının muhafaza edilmesinda görev alır. Yüksek kolesterol sorunu olanların zencefil tüketmesi bi hayli faydalıdır.
 26. Kortizol hormon düzeysini etkileyerek kilo verme sürecini hızlandırır. Bu durumu destekleyen çeşitli bilimsel çalışmalar mevcuttur. Kötü kolesterolün düşmanıdır. Kafein içermez fakat tıpkı kafein gibi metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır.
 27. En kuvvetli antioksidanların başında gelir. Kan pıhtılaşmasına engel olur. Kalp kaslarını uyaran ve güçlendiren zencefil, iltihaplanmalara mani olur ve ateşi düşürerek vücut sıcaklığını dengeler.

Zencefil Çayının Faydaları Ve Zararları Zencefil Çayı Nasıl Yapılır Hazırlanır Demlenir Tıklayınız

Zencefil Kürü Nasıl Yapılır Zencefil İle Zayıflama Kürü Tarifleri Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu