Diyet

Zayıflamanın En Kolay Yolu

Zayıflamanın En Kolay Yolu

Düz mantıkla düşünelim: En Kolay Zayıflama nasıl olabilir? İlk başta vereceğimiz cevaplar, yani ilk aklımıza gelen cevapların sayısı ikidir: Mümkün oldukça az yemek ve mümkün oldukça hareketli olmak. Bunu iki madde halinde biraz daha teferruatla açalım:

1- Daha Az Yemek

Tokluk hissi duymaya başlamadan oturduğunuz sofradan kalktığınız ve bir süre sonra zaten doymuş olduğunuzu düşündünüz mü hiç? Muhakkak olmuştur ve bunu bilinçli olarak sıkça yaşamanızı, uygulamaya koymanızı tavsiye ederiz. Makarnadan, ekmekten, patatesten, kızarma türlerinden, hamur işi tatlılardan… Özetle; undan, tuzdan, şekerden ve yağdan mümkün oldukça uzak durarak ve bunların yerine sebzeye, meyveye ve sulu yemeklere ağırlık vererek iki aşamalı en kolay yoldan zayıflamanın birinci aşamasını başarıyla geride bırakmış olursunuz.

 

2- Daha Hareketli Yaşamak


Sağlığımızı düşünüyoruz ve En Kolay Zayıflama yolu neyse bu yoldan ilerlemek istiyoruz. En doğal hakkımızda bu bizim. Birinci aşamasını bir üst paragrafta anlattığımız zayıflama yöneteninin ikincisi eğer uygulamaya koyar isek ciddi bir haz alacağımız bir aşama: Spor yapmak… Uzmanların tavsiyesi, gerek kilo vermek isteyenler için gerek ise daha zinde daha sağlıklı yaşayabilmek için günde en az kırk beş dakika hızlı tempo yürüyüş yapmaktır. Bu, en pasif işte çalışan bir insan için bile zor olmasa gerek. Kıvamında ve güzel bir sabah kahvaltısının ardından, aşırı sıcak da olmayan fazla serin de olmayan bir havada yapacağımız hızlı tempoda kırk beş dakikalık yürüyüşü istikrar ile ve sabırla devam ettirdiğimizde, bacak ve karın bölgelerimizde ciddi bir kaslanma ve yağ erimesi göreceğiz.

Bu basit ve en meşhur yöntem için rakamlar vermek oldukça güç ve bir o kadar da gereksiz. Sağlıklı beslenerek ve günde kırk beş dakika hızlı tempo yürüyüş yaparak bir ayda üç kilo vermeniz imkânsız değil. Ve bu, kişiden kişiye değişir; kimileri için beşi geçer kimileri içinse ikiyi geçmez. Altı aylık yaz zaman diliminde yapacağınız bu yürüyüşten, ayda ortalama üç kilo vererek altı ayda on sekiz kiloyu böylesine kolay bir şekilde vermek sizce de memnun edici değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu