Güzellik

Yüzdeki Kırmızı Lekelere Maske

Yüzdeki Kırmızı Lekelere Maske

Yüzdeki Kırmızı Leke Nedir? Cildimizde renk değerlerini ayarlamaya çalışan melanin pigmentler yer alır. Bu pigmentler deki hasarlar cildimizde bazı kırmızı lekelerin oluşmasına sebebiyet verirler. Ama cildimizde meydana gelen kırmızı lekelerin asıl nedeni damarların genişlemesi ile kanın o alanda toplanması ve fazladan iletilmesi kırmızı lekelerin oluşmasını olanağı sağlar. Bu kırmızı lekelerin oluşmasına profesyoneller lezyon demektedirler ve deri deformasyonudur.

Kırmızı lekelerin giderilmesi amaçlı bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Günlük hayatınız da kullanmakta olduğunuz bakım mahsulleri ya da her çeşitli kozmetikler muhtevanın da kimyevi yazı barındırdığından cildinizde zarara ne olabilir ve kırmızı lekelerin oluşmasını arttırabilirler. Doğuştan iştirak eden kırmızı lekelerin dışarısında ten kuruluğu ve güneşin verdiği ışınlar benzeri gibi birçok neden ciltte kırmızı lekelerin oluşmasını sebebiyet verirler. Dermatologların da kesin sonuç olarak bir çözüm bulamadığı yüzdeki kırmızı lekelere bazı kremleri önerirler.

Bizim kırmızı lekeler için ise teklifimiz tamamı ile  naturel yollarla yapacağınız tedavilerdir ve iyileştirmelerdir. Pek çok dış etmenler oksijen kirliliği, üzerinizdeki sosyal baskı, sigara içilmesi hayat şartları ve benzeri olumsuz şartlar cildinize hasar verdiği için önerilerimiz tamamıyla naturel maske yöntemleridir. Az zamanda cildinize sıhhat ve derinlemesine temizlik olanağı sağlar.

Yüzdeki Kırmızı Lekelere Maske

1- Havucu (takriben 2-3 tane) sıkın ve suyunu çıkarın. İçerine belli bir süre kıvamı tutması amaçlı zeytinyağı katın ve kil toprak ilave edin ve karışımı güzelce yüzünüze yedirin. Her gün erkenden ya da akşam fark etmeksizin gün içerisinde bir defa kırmızı lekelerin meydana geldiği bölgeye sürün ve yıkamayın.

2- Limonu ( bir tane ) suyunu sıkın ve elmanın ( bir tane ) suyunu sıkın ve ikisini karıştırın. Krem kıvamına gelinceye kadar belli bir süre süt ve zeytinyağı ilave edin. Minik bir cezveye alıp karışımı ısıtın. Hazırladığın maske soğuduğu zaman cildinizde yer alan kırmızı lekelerinizin üst kısmına masaj inşa ederek sürün ve bir saat bekletip duş alın. Her gün bu maskeyi bir defa uygulamayı ihmal etmeyin.

3- Limon ( bir tane ) kabuklarını ufak ufak kesin ve yumurta akını ( bir tane ) ilave edip kreme benzeyene kadar karıştırın. Karıştırdıktan sonra merhem gibi yoğun ve yüklü olmadı ise belli bir miktar daha limon kabuğunu (ufak ufak doğranmış) içerisine katın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu