Moda

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi, Modelleri Resimli *2020 Gözlük Modası

Yüz tipine göre gözlük seçimi çok önemli bir konudur. Gerek estetik gerekse konfor açısında yüz şekline göre gözlük modelleri piyasada oldukça yayındır. Gözlük seçimi için öncelikle kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm. Ayrıca yüz tipine göre numaralı gözlük seçimi yaparken de mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda var.

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Yüz şekline göre gözlük modelleri seçerken bireylerin dikkat etmeleri gereken kişilerin yüz şekline uygun ve kişiye yakışacak en uygun bir gözlük modeli seçmeleridir. En önemli olan kişinin kendisine ve yüz şekline yakışacak çerçeve ve gözlük modelini önceden tasarlaması seçeceği modeller arasında seçim yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Bireylerin yüz yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Bireylerin en vazgeçilmez aksesuarları arasında olan gözlükler yaz kış kullanılmaktadır. Kişilerin ilk önce yüz şeklini iyi bilmesi gereklidir gözlük modeli seçimini iyi yapabilmeleri için. Değişik şekillerde yüz şekli bulunmaktadır. Oval, kare, dikdörtgen, yuvarlak, kalp şeklinde, elmas şeklinde ve üçgen şeklinde olan yüz şekilleri vardır.

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi, Modelleri Resimli *2020 Gözlük Modası

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Oval yüz şekline uygun gözlük modeli: Oval yüz şekli standart yüz şeklidir. Her türlü gözlük modeli oval yüz şekline uygundur. Yuvarlak yüz şekline göre gözlük modeli: Bu yüz şekli dikdörtgen gözlük modellerini tercih etmelidir bu sayede yüz şekillerini daha uzun göstereceklerdir.

Kare yüz şekli için gözlük modeli: Oval, kedi gözü ve büyük boy yuvarlak modelleri tercih etmelidirler. Kalp şeklindeki yüz şekilleri için gözlük modelleri: Kalp şeklinde yüzleri olan kişiler ince modelli gözlük modelini kullanmaları gerekmektedir.

Üçgen şekli yüz şekilleri için gözlük modelleri: Kavisli ve kedi modeli gözlük modellerini kullanmaları gerekmektedir. Dikdörtgen şeklinde yüz şekilleri için gözlük modelleri: Oval ve geometrik şeklinde gözlük modellerini kullanmalıdırlar. Elmas yüz şekli için gözlük modelleri: Klasik şeklinde gözlük modellerini tercih etmelidirler.

Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri Resimli

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi, Modelleri Resimli *2020 Gözlük Modası

Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi, Modelleri Resimli *2020 Gözlük Modası

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu