Güzellik

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

Oval Yüz Şekline Göre Saç Şekilleri

Oval bir yüz şekline sahip iseniz şanslı olduğunuzu söylemeliyim. Diğer saç modellerini tarif ederken hep ovale benzetmeye çalıştığımızı göreceksiniz. Saçınızı kestirirken hangi modelin yakıştığını hangi modelin yakışmadığını düşünmenize hiç gerek yok. Emin olun hepsi yakışacaktır. Küt saçı kullanmak isterseniz rahatlıkla kestirebilirsiniz. Düz kesim, kat kat kesim, oval kesim ve kakül veya perçemi rahatlıkla kestirebilirsiniz. Oval yüz şekline göre nasıl saçımı nasıl şekillendirmeyim, dersiniz elbet ki saç kesimindeki kurallar saç şekliniz içinde geçerlidir. Eğer saçlarınız ince telli ise saçlarınıza kat attırmanın yanı sıra dalga vermeniz çok işe yarayacaktır.

YÜZ ŞEKİLLERİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Şekilleri

Yuvarlak bir yüz şeklin sahip iseniz birkaç püf nokta ile saçlarınızı yüzünüze göre kesim ve şekil ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu yüz şekli için kat kat saç kesimi kullanmalısınız. Arkadan öne doğru uzayan saçlarda sizin idealiniz olabilir. Eğer kısa saç tercih ettiyseniz saçlarınıza fazla dalga vermeniz yüzünüzün yuvarlaklığını daha çok ortaya çıkaracaktır. Hafif dalgalar kısa saçınız için daha ideal olacaktır. Yuvarlak yüz şekli için saç modelleri içinde eğer uzun saç tercih ettiyseniz bu saçlara kat vermeniz öneririm. Bu saçları dalgalı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca düz saç şekliyle kullanmak isterseniz saçlarınızın tepe bölgesini kabartmak size havalı bir görünüm katacaktır.

 

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Şekilleri

Kalp yüz şekli için yine katlı saçları tavsiye etmekteyim. Fakat bu katlar sizin çene hizanızdan başlamalıdır. Daha kısa katlar kalp yüz şeklinizi daha çok ortaya çıkaracaktır. Kalp yüz şekline sahip olanlar kesinlikle düz kesimleri tercih etmemelidir. Eğer anlınız geniş ise bu konuda da kakülü öneririm. Kakül geniş anlınızı kapatacaktır. Bu saç kesimlerinin dışında kalp yüz şekline göre saç şekli için dalgalı saç kullanabilirsiniz. Bu saç şeklide topuz yapmak isterseniz yine kaküller sizin kurtarıcınız olacaktır. Ayrıca saçlarınızı doğal haliyle de kullanmanız mümkün. Kalp yüz şekline sahip kişilerde genelde çene sivri olduğundan saçlarınızın dökümlü durmasına izin vermelisiniz.

 

Kare Yüz Şekline Göre Saç Şekilleri

Kare yüz şekline sahip olmak aslında çok cazibelidir. Kare yüz demek keskin hatlar demektir. Ayrıca şöyle bir durum var ki kare yüz hattına sahip olan kişiler aslında oval yüz şekline sahip kişiler gibidir. Bu iki yüz tipi arasında çok bir fark yoktur. Sadece ufak çizgi farkları vardır. Dolayısıyla oval yüz şekli için geçerli olan birçok saç modeli kare yüz şekline göre saç modelleri ile hemen hemen aynıdır. Şimdi gelelim saç kesimlerine. Kesinlikle ense hizanızdan saç kestirmeyin. Bu hizada küt saçlar kullanmayın. Bu kare olan yüz şeklinizi daha çok ortaya çıkaracaktır. Ayrıca düz saçtan çok bombeli saç şeklini kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu