Bakım ve Güzellik

Yüz Kuruluğu ve Cilt Kuruluğu *2020

Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir?

 

Yüz Kuruluğu ve Cilt kuruluğu özellikle bayanların çok rahatsız olduğu bir durumdur. Cilt kuruluğu yüz çevresinde meydana gelirse daha da rahatsız edici hale gelir. Cilt kuruluğu hangi hastalığın habercisi bu sorun ile başa çıkabilmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Cilt kuruluğu neden olur konusunda ise Bunlardan ilki sizler de tahmin edersiniz ki bol su ve sıvı tüketmemektir. Çünkü cilt kuruluğu derinin içerisinde olması gereken suyun azaldığında yahut muhafaza edilmediğinde meydana gelen bir durumdur.

Yüz Kuruluğu Nasıl Giderilir?

 

Yüz kuruluğu, günlük hayatımızda tükettiğimiz besinlerin içerisinde bazı vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bu vitaminleri doğru ve dengeli beslendiğimiz taktirde vücudumuzun yararına kullanabilmemiz mümkündür. Mineral ve vitaminler vücut sisteminin doğru çalışmasını, bağışıklık sistemini düzenlemekten, cilt kuruluğu ve kaşıntı sistemini korumak ile görevlidir. Bu vitaminler arasından A vitamini B vitamini ve C vitamini eksikliği cildin ve yüz çevresinin kurumasına ve pul pul dökülmesine yol açar. Bu sebeple bu vitaminleri içeren kuruluk giderici besinler tüketmemizde fayda bulunmaktadır. Günlük beslenmenizde bu besinler olması gerektiği kadar tüketirseniz cilt deri ve tırnak sağlığınız da olması gerektiği gibi olacaktır. Bu vitaminler ayrıca cildin esnekliğini korumasını, kırışıklığı ve yaşlanmayı geciktirmek ile de görevlidir.

Yüz Kuruluğu ve Cilt Kuruluğu *2020

Cilt Kuruluğu İlaçları Nelerdir?

 

Cilt kuruluğu İbrahim Saraçoğlu, her zaman söylediği bazı besinler bulunmaktadır. Cilt ve yüz çevresi kuruluğuna iyi gelen besinler arasında yalnızca vitamin ve mineraller girmez. Cilt sağlığı için bazı yağ asitleri de gereklidir. Bunların arasında özellikle cilt kuruluğu bitkisel tedavi için gerekli olan besin keten tohumu yağıdır. Bu yağ besin değeri açısından hem antioksidandır hem de vücut için gereken omega 3 yağ asitlerini içerisinde bulundurmaktadır. Özellikle kuru cilt şikayeti olan insanların bu zengin içerikli besin maddesini tüketmelerini şiddetle öneririz. Ayrıca bu keten tohumu yağı dışında da somon ve tuna balıkları gibi omega açısından zengin balık tüketmelerini öneririz. Bu besinlerin içerisinde de yüz kuruluğu için evde maske bulunmaktadır. Ayrıca tüm bu maddeleri tüketirken günde en az 8 ile 10 bardak su ve yanında diğer sıvılardan da tüketmeniz gerekmektedir. Çünkü su böbrek yardımı ile vücuttaki fazla toksinleri atmamıza yarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu