Güzellik

Yeşil Kilin Faydaları Ve Yüz İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifleri

Yeşil Kilin Faydaları Ve Yüz İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifleri, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Yeşil Kilin Faydaları Ve Yüz İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifleri ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Yeşil Kilin Faydaları Ve Yüz İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifleri ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Yeşil Kilin Faydaları Ve Yüz İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifleri

Yeşil kilin cilde faydaları saymakla bitmez. Gözenekleri temizler, sivilcelerden, siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Cildi nemlendirir. Cilde daha birden fazla yararı mevcuttur. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan yeşil kil maskesi tarifleri;

Yeşil kilin cilde faydalar

  1. Yeşil kil kalsiyum, magnezyum, bakır, fosfor ve çinko gibi elementlerden meydana gelir. Tüm bu maddeler cildin gereksinimi olan maddelerdir, sağlıklı cilde kavuşmanızı sağlarlar.
  2. Yeşil kil en kuvvetli peeling maddelerindendir. Bu özelliği aracılığıyla cildi ölü hücrelerden  arındırır, siyah nokta, sivilce oluşumunu önüne geçer.
  3. Yeşil kil cilt sıkılaştırıcı bir maddedir, böylece genişlemiş gözenekleri sıkılaştırıp bu kötü görüntüden kurtulmanızı sağlar.
  4. Yeşil kil mineral ve vitamin yönünden zengin olduğundan dolayı, yeşil kil maskesi cildi besler ve yeniler.
  5. Yeşil kil cilt onarıcı etkisi aracılığıyla cildinizdeki poblemleri giderir ve bakımlı bir cilde kavuşmayı sağlar.
  6. Yeşil kil ciltteki fazla yağı emerek, cildin yağlı, kirli veya pis gözükmesini önler.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile peeling tarifi

Sual: Yeşil kil ile yapabileceğim bir peeling tarifi önerebilir misiniz?

CEVAP

Bir tutam papatya, bir tutam mürver çiçeği, bir tutam at kestanesi, bir tutam yeşil kil, bir litre gül suyu, bir 500 gram mısır unu. Otlar gül suyunda 5 dakika kaynatıldıktan sonra soğutulur. Başka bir kapta mısır unu ve yeşil kil karıştırılıp, krem haline getirilir. Yüze ve vücuda uygulanıp 15 dakika bekletildikten sonra ovarak çıkarılır. Gül suyu ile peeling olarak 2. tarifim; Bir limon kabuğunu rendeleyin, aynı miktarda yulaf unu ile iki katı buğday kepeğini içine ilave edin. Gülsuyu da katıp bu harcı lapa haline getirin. Yüzünüze sürüp üç dakika beklemede bırakın, ardından ovarak çıkarın. 2 tariften istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile yapabileceğiniz kuru ciltleri nemlendirme maskesi

Sual:Cildim çok kuru. Nem kazanması için nasıl bir formül uygulamamı tavsiye edersiniz? CEVAP

CEVAP

1 yumurtanın sarısını, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 4 damla lavanta yağıyla karıştırın. Elde edeceğiniz maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklemede bırakın. Yüzünüzü önce ılık, sonra soğuk suyla yıkayın. Bu formülden haftada 3 kez yararlanırsanız, cildiniz hem nem kazanacak hem de yumuşacık olacaktır.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile yapabileceğiniz yağlı ciltler için maske

Sual: Cildim çok yağlı, bu yağlanmadan kurtulmak için hangi maskeyi tavsiye edersiniz?

CEVAP

1 çorba kaşığı taze sıkılmış portakal suyu, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 2 damla lavantayı karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp hemen hemen 15 dakika beklemede bırakın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra su bazlı krem sürün. Bu formülden haftada 3 kez yararlanın.

Suna Dumankaya’dan yeşil kil ile yapabileceğiniz sivilcelerden kurtulma maskesi

Sual: Yüzümde, özellikle de çenemin ve alnımın etrafında çok fazla sivilce var. Bugüne kadar bir çok yöntemden yararlandım, birden fazla ilaç kullandım fakat sivilce sorunundan tamamen kurtulmayı başaramadım. Bu sorunla mücadeleme kalıcı çözüm getirecek bitkisel bir formülünüz var mı?

CEVAP

Bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, bir çorba kaşığı biberiye çayı ve üç damla kekik yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürün ve hemen hemen 20 dakika boyunca beklemede bırakın. Bu formülden haftada en az dört kez yararlanın. Bu etkili karışım, sivilcelerinizin hızla kurumasını sağlayacaktır.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır Hazırlanır? Suna Dumankaya’dan Doğal Tarifler Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu