Güzellik

Yeşil Çayla Saçları Güçlendirme Taktiği

Yeşil Çayla Saçları Güçlendirme Taktiği

             Yeşil çayın sağlığa faydaları uzmanlar tarafından araştırılmış ve kanıtlanmıştır. Yeşil çay güçlü bir antioksidan kaynağıdır ve bu özelliği ile sağlığa pek çok faydası vardır. Yeşil çay saç için de olumlu yönde etkileri olan bir bitkidir.

Yeşil Çayın Saç Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

– Saç çıkmasını sağlar,

– Saçın köklerini besleyerek saç köklerini güçlendirir.

– Saçta kepeklenmeyi önler.

– Metabolizmayı hızlandırdığı için saç uzamasını da hızlandırır.

Yeşil çay şampuan ve saç kremlerinde kullanılan bir maddedir ve yeşil çaylı şampuan veya saç kremi kullanarak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Boya veya ısı veren maddelerin yarattığı yıpranmayı onarır ve saç kırılmalarını önler. Saça canlılık ve parlaklık verir. Eğer kalıtsal nedenlerden kaynaklanan dökülme yok ise dış faktörlerden, güneş, stres gibi nedenlerden olan dökülmeleri kesin olarak çözmektedir. Saç dökülmesini yavaşlatır ve yeni saç oluşumunu sağlar.

Yeşil Çayla Saçları Güçlendirme Taktiği

             Saçlarınızı yıkadıktan sonra yeşil çayla yıkayın ve biraz bekleyin. Daha sonra soğuk suyla durulayın bu işlemi haftada 2 – 3 defa tekrarlayın saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Saçlarınız canlı ve parlak görünecek ve güçlenecektir. Yeşil çaydaki antioksidan hava kirliliği ve saç şekillendiricilerin zararlarına karşı, güneşin zararlarına karşı saçınızı koruyacaktır. Ayrıca yeşil çayın içeriğinde bulunan E ve C vitaminleri saçlarınızı güçlendirecek ve hacim kazandıracaktır. Aynı zamanda yeşil çayı içerek de içeriden destek sağlarsanız daha çabuk etkisini görmüş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu