Güzellik

Yeni Sezonun 5 Güzellik Trendi

Sonbahar-kış sezonunun güzellik trendlerini sizler için derledik. Güzellik, her kadının arzusudur. Sizi diğerlerinin bir adım önüne geçirecek ve daha trend ve modern görünmenizi sağlayacak 5 güzellik trendini bu yazımızda bulabilirsiniz…

1) Renkli Göz Makyajı 

2016/2017 sonbahar- kış sezonunda ten makyajı geri planda ve göz makyajı ön planda. Renkli bakışlarla yeni sezonun modasına ayak uydurun. Gözleriniz renkli değilse üzülmeyin, kullanacağınız mavi, yeşil, pembe, sarı gibi renkler ile bakışlarınıza renklilik kazandırabilirsiniz. Rimel uygulaması ile güçlendireceğiniz bakışlarınızı, yeşil tonlarında bir far ile tamamlayabilirsiniz. Bu sonbaharda eyeliner uygulamasını azaltıp renkli krem farlara yönelerek daha renkli bakışlara sahip olabilirsiniz. 

2) Nude Dudaklar

Doğallık son yılların en önemli moda ve güzellik trendi. Aşırı ve gösterişli bir makyaj, ne kadar güzel yapılmış olursa olsun demode görünmenize neden oluyor. Ayrıca aşırı makyajın yaşınızın olduğundan daha büyük görünmesine neden olduğunu da unutmamak gerekiyor. 2017 kışında da ten ve dudak makyajında doğallığın ön planda olduğunu görüyoruz. Şeftali ya da bronz tonlarında bir allık ile tamamlayacağınız ten makyajınızı, nude tonlarda bir ruj kullanarak modern bir havaya bürünün. 

3) Kaşların Gücü

Bir makyajda belki de en önemli detaylardan birinin kaşlar olduğunu artık hemen hepimiz biliyoruz. Yüz ifadesini veren bu en önemli detay, artık makyaj yaparken de önemli hale geliyor. Son yılların favori güzellik trendlerinden biri olan kalın kaş modası, 2017 sonbahar-kış da etkisini sürdürüyor. Doğal bir makyaj ile tamamlayacağınız kalın ve doğal kaşlar ile hem genç hem de fresh ve canlı görünün. Burada dozunu abartmamak da oldukça önemli. Kaş kitlerini kullanarak, doğala en yakın sonucu elde edebilirsiniz. 

4) Çiçekli Saç Aksesuarları 

Bir kadın güzelliğinin en doğal hali saçlarda kullanılan çiçekli saç aksesuarları oluyor. Bu sezon şehrin her yerinde kullanabileceğiniz bu aksesuarlardan mutlaka edinmenizi öneriyoruz. Sade bir makyaj ve renkli bir ruj ile uyumlu çiçekleri saçlarınızda kullanarak modern bir görünüm yakalayın. 

5) Islak Saç Görünümü

Son yılların yükselen güzellik trendlerinden biri de ıslak görünümlü saçlar oluyor. Ünlü güzellerin davetlerde de favorisi olan ıslak saçları, günlük hayatta da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece hem daha genç hem de daha havalı ve cesur görüneceksiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu