Moda

Yeni Sezon 70’ler Modası

Bu sezon gardırobunuzda 70’li yılların öne çıkan parçalarına yer açın. Özellikle son birkaç yılda moda dünyasında geçmişe dönüş yaşanıyor. 2000’li yılların parçalarını 70 ve 80’li yılların parçaları ile match etmek bu sezon hiç olmadığı kadar moda. Hem renklerde, hem desenlerde hem de detaylarda etkisini hissettiren 70’ler modası, o yılları özleyenlere müjdeli bir haber veriyor. Geride bıraktığımız yaz sezonunda da etkisini hissettiren bu akım, New York Moda Haftası’ndan Gucci yeni sezon koleksiyonuna kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Ünlü mankenlerin 70’ler silüetleri ile yer aldıkları podyumlar, 70’ler modasından birçok parçayı günümüze taşıyor. Ayakkabılar, pantolonlar, üstler, gömlekler ve aksesuarlarda o yılların etkisini hissetmemek neredeyse imkansız. Peki, 70’ler modasından günümüze gelen trendler arasında neler var? 

Yeni Sezon 70’ler Modası

70’ler deyince birçoğumuzun aklına ilk gelenlerden biri bol, İspanyol paça pantolonlar oluyor. O dönemin en akılda kalan ve hala etkisini sürdüren bu trendi, 2016 yazında da etkisini sürdürüyor. Özellikle yüksek bel, İspanyol paça pantolonlar bu sezon her kadının gardırobunda bulunması gereken parçalardan. New York Fashion Week’te karşımıza çıkan bu üç farklı pantolon, aslında o yılların yeniden gündeme geldiğini gösteriyor. 

Yeni Sezon 70’ler Modası

O yıllarda pastel renkler ve kahverengi en çok kullanılan renklerin başında geliyordu. Bu sezon siz de kahverengiyi üzerinizde taşıyarak 70’li yıllara gönderme yapabilirsiniz. Ünlü mankenin tercih ettiği bu sandaletler ile bu yazın favorisi olmaya aday. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu