GüzellikKadın

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Cildi yağlı olan insanlar bu konudan hep şikayet öder. Yüzüm parlıyor çok sivilcem çıkıyor siyah noktalardan kurtulamıyorum diye. Piyasadaki ürünlere de çok güvenmiyorsanız ya da pahalı geliyorsa doğal yollar denemek en iyisi olacaktır. İşte size yağlı ciltler için 4 doğal tonik önerisi

1) Salatalık suyu toniği uygulayabilirsiniz. Salatalığın cilde faydası çok olduğu bilinen bir şeydir.Cildi serinletme özelliğine sahiptir. Salatalık suyu gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur ve kirleri yok eder. Yenilenmiş bir cilt için kesinlikle kullanmanızı öneriyoruz.Cildinizin yağ dengesini kontrol altında tutar. Makyajınızı temizleyebilir ve cildinizi derinlemesine temizlemek için kullanabilirsiniz.

2) Limon toniği de oldukça ucuz ve kolay bir tonik uygulamasıdır. Limon aşırı yağı ciltten alma özelliğine sahiptir. Doğal bir sıkılaştırıcıdır. Gözenekleri sıkılaştırır. Böylece akne oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Bir kaşık limon suyuna iki kaşık su koyup karıştırarak limon toniğini elde etmiş olursunuz.

3) Gül suyu toniği de oldukça tercih edilen bir toniktir. Gülsuyunun cilt için kullanılışı çok eskilere dayanır. Gül suyunu kullanırken ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Her yerde bulacağınız gülsuyunu alıp tonik olarak kullanabilirsiniz.

4) Yeşil çay toniği de yağlı ciltlere iyi gelen bir diğer toniktir. 2 hazır yeşil çay poşetini kaynar suya koyun ve demlenmesini bekleyin. İyice soğuduktan sonra bir kaba alabilirsiniz. Yeşil çay toniğini sabahları yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yeşil çayda bol miktarda anti oksi dan bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu