Faydalı Bilgiler

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, çoğumuzun hatta belki de hepimizin telefonunda bulunan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Yani ilk başlarda bir mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya çıkmış olsa da daha sonra getirilen ek özellikleri ile telefonu tek bir uygulama ile iletişim canavarına çevirmemizi sağlayan, yardımcı uygulama kategorisine girmiştir. Ek özellik olarak ilk başlarda ses ile alakası olmayan Whatsapp’ın ses kaydı özelliğini gösterebiliriz. Whatsapp ile istediğiniz uzunluktaki ses kayıtlarını çok pratik bir şekilde karşıdaki kişiye iletebilirsiniz. Tabi Whatsapp bunlarla sınırlı değil.

Whatsapp ile; istediğiniz kişiye fotoğraf gönderebilir, yerinizi tarif etmekle uğraşmak yerine konumunuzu harita üzerinden karşınızdaki kişiye gönderebilirsiniz. Bunların yanı sıra ilk çıktığı zaman büyük ses uyandıran Whatsapp sesli arama ile GSM operatörü kalitesinde aramalar yapabilirsiniz. Benzeri uygulamalar Whatsapp yükseldikten sonra türemiş olsa da, Whatsapp’ı onlardan ayıran çok büyük bir özellik bulunmakta. Bildiğiniz gibi bütün bu saydığımız özellikler, sadece telefon üzerinde kullanılabilir özelliklerdir. Fakat Whatsapp 2015’in sonlarında doğru çıkartmış olduğu Whatsapp Web özelliği ile telefon uygulamalarında kullanılan herşeyi bilgisayara taşımayı başardı ve bu onu emsallerine nazaran ileri taşıdı. Peki nedir bu Whatsapp Web?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp web, isminden de anlaşılacağı gibi, internet yani tarayıcı Whatsappı’dır. Whatsapp’ınızı olduğu gibi herhangi bir tarayıcıya taşıyan ve bunu yaparken size hiçbir uğraş çıkartmayan, asrın icadı olarak sayabileceğimiz bir buluştur. Whatsapp’ınız derken kast ettiğim, whatsapp kişileriniz, whatsapp konuşmalarınız, whatsapp ses kayıtlarınız, whatsapp fotoğraflarınız ve whatsapp üzerinden aldığınız herşey artık bilgisayar tarayıcınızda. Bütün bunların yanı sıra Whatsapp Web aracılığı ile bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı telefonunuza atmakla uğraşmadan Whatsapp profil fotoğrafı yapabilirsiniz çünkü Whatsapp Web, profil fotoğrafınızı ve durumunuzu değiştirmenize olanak sağlar.

En çok da telefon üzerinden gelen linkleri bilgisayar tarayıcısında açma zulmünü çekenleri sevindiren bu uygulama 1 yıldır hizmet vermekte ve bu durumdan şuana kadar şikayetçi olan yok. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var ise, o da whatsapp web uygulamasını kullanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekmektedir. Peki Whatsapp Web nasıl kullanılır?

  1. İlk olarak, Android telefonunuzdan sohbetler kısmında iken menü tuşuna basın ve çıkan seçeneklerden Whatsapp Web’i seçin, iOS telefonunuzdan whatsapp uygulamasında iken ayarlar kısmına girip Whatsapp Web/Masaüstü seçeneğini seçin.
  2. Kamera açılacaktır ve ekranın ortasında bir kare göreceksiniz.
  3. Şimdi bilgisayarınızı açın ve tarayıcınızdan ‘web.whatsapp.com’ adresine gidin.
  4. Karşınıza gelen ekranda bir QR kod denilen karekod bulunacaktır. Telefonunuzun kamerasını bu ekrana doğrulttuğunuz anda Whatsapp Web’e giriş yapmış olacaksınız.

Not: Tarayıcınız whatsapp web’e girdiği zaman bilgileri telefondan çeker. Bu yüzden telefondan da internet gider. Eğer Whatsapp Web’i kullanacaksanız, internet paketinden tasarruf edebilmek adına mobil veri yerine WiFi bağlantısı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu