Güzellik

Waterproof Su Bazlı Rimel Nasıl Temizlenir? Doğal Yöntemler

Waterproof Su Bazlı Rimel Nasıl Temizlenir? Doğal Yöntemler, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Waterproof Su Bazlı Rimel Nasıl Temizlenir? Doğal Yöntemler ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Waterproof Su Bazlı Rimel Nasıl Temizlenir? Doğal Yöntemler ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Waterproof Su Bazlı Rimel Nasıl Temizlenir? Doğal Yöntemler

Waterproof yani suveyayanıklı rimeller sudan etkilenmeyecek biçimde geliştirildiğinden gözden çıkarılması zor olabilir. Suveyayanıklı rimel nasıl çıkar, temizlenir? Makalemizde bu maskaradan kurtulmanızı sağlayacak yöntemlere yer verdik.

1.Yöntem Makyaj Temseyircisi Kullanma

1.Göz makyajı temseyircisi kullanın. Özellikle su geçirmez rimel için tasarlanan birden çok göz makyajı temizleme ürününü piyasada bulacaksınızdır. İyi bir makyaj çıkarıcı ürün göz makyajını bi hayli hızlı, güvenli ve etkili bir biçimde çıkaracaktır. Cildiniz hassassa her zaman hipoalerjenik ürünler kullanın. Hipoalerjenik ürünlerin içeriği cildinize daha az zararlıdır. Lancôme, Clarins, Elizabeth Arden gibi iyi bilinmiş markaları tercih edin.

2. Yöntem Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Katı haldeki Hindistan cevizi yağı yüz ve gözdeki makyajı çıkarmanın en pratik ve en sağlıklı yoludur. Gratis, Watsons gibi kozmetikçilerden yahut internet üzerinden katı halde satılan Hindistan cevizi yağını temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey kolay bir şekilde, bir miktarda katı Hindistan cevizi yağını pamuğa koyun ve bu pamukla makyajınızı çıkarın! Hepsi bu

3.Yöntem Bebek Şampuanı Kullanın

Bebek şampuanı suveyayanıklı maskarayı etkili bir biçimde çıkarabilir. Çoğu marka bebek şampuanlarını renksiz ve parfümsüz, hipoalerjenik olarak ürettildiğinden hassas göz etrafında kullanmak için genelde bi hayli güvenlidir.

Bir miktar bebek şampuanını pamuğa dökün ve kirpikleriniz üzerine uygulayın. Direkt gözlerinize uygulamaktan kaçının. Asla normal şampuan kullanmayın, gözlerinize zarar verir.

4. Yöntem Zeytinyağı Kullanın

Zeytinyağı suveyayanıklı rimeli çıkarmak için uygun bir yağdır. Bu yağ suveyayanıklı özellikleri kırarak makyajı çıkaracaktır. Pamuğa biraz zeytinyağı dökün ve tüm kirpikleriniz yağla kaplanana kadar ovun. Maskara rahatlıkla çıkacaktır!

5. Yöntem Badem Yağı Kullanın

Su, badem yahut jojoba yağı ile karışım hazırlayın. 6 aylık raf ömrü mevcuttur ve gözlerinizi tahriş etmez. 2 yemek kaşığı jojoba yağı yahut badem yağı ve 2 yemek kaşığı suyu temiz bir kapta birleştirin. Düzgün karışması için iyice çalkalayın. Pamuğu karışıma uygulayıp, rimeli çıkarın.

Vazelin Kullanmaktan Kaçının

Pek çok kişi makyajını temizlemek için vazelin kullanır fakat vazelin, yeterince hassas olan göz çevresine zarar verebilir.

Rimel Sürmenin Püf Noktaları, Düz Kirpiklere Rimel Nasıl Sürülür? Tıklayınız

En İyi Şeffaf Rimel Markaları Ve Fiyatları Listesi Tıklayınız

Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir? 7 Pratik Yöntem Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu