Faydalı Bilgiler

Vücuttaki Tüylenmelere Karşı Nane Kürü Kullanımı

Vücuttaki Tüylenmelere Karşı Nane Kürü Kullanımı

Nanenin saymakla bitmez özellikleri vardır. Bu özelliklerinin arasında da tüylenmelere karşı olan bir özelliği vardır. Aşırı tüylenme problemi yaşayan bayanların mutlaka uygulamaları gereken doğal bir ilaçtır. Nane mucizesine inanan bayanlar düzenli kullandığınız takdirde sonuçlara siz de çok şaşıracaksınız.

Tüylenme Karşıtı Nane Kürü Nasıl Tüketilir?

Tüketimi ve uygulaması çok basittir. Tek bir malzeme ile yaklaşık 15-20 gün kadar kısa bir sürede sonuç almaya başlayacaksınız.

Bir tatlı kaşığı kadar taze naneyi öncelikle ince ince kıyın. Kıydıktan sonra ağzınıza alıp çiğneyin. Çiğnedikten sonra ağzınıza aldığınız 2-3 yudum su ile naneyi yutun.

Bunu 15 gün boyunca hiç aksatmadan günde birer kere olacak şekilde düzenli olarak yapın.

15 günün sonunda uygulamaya birkaç gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha aynı şekilde uygulayın.

Bu doğal nane kürü hormonlarınızın normal seviyesine gelmesine yardımcı olacaktır. Aşırı tüylenme sorununuz ortadan kalkacaktır.

Vücuttaki Tüylenmelere Karşı Nane Kürü Kullanımı

Kış Aylarının En Güzel İçeceği Nane Limon

Yan yana geldikleri zaman mucizeler yaratan bu iki bitki kış aylarında da bize en büyük yardımcıdır. Herkesçe bilinen ve oldukça yaygın şekilde tüketilen nane limon soğuk kış aylarındaki soğuk algınlığına, gribal enfeksiyonlara, vücuttaki kırgınlığa, boğaz ağrılarına ve nezle gibi birçok hastalığa çok iyi gelmektedir. Günde 2-3 bardak tüketimi ile ilaç bile kullanmadan birkaç günde toparlanmanızı sağlar.

Nane Limonun Yapılışı

Karışımımızı kaynatarak yapacağımız için cezve ya da başka bir mutfak gereci lazımdır.

Cezvenin içine 3 tatlı kaşığı kurutulmuş nane eklenir. Sonra 1 adet limonun yarısı minik minik parçalar halinde doğranarak cezveye atılır. Ne kadar küçük parçalara ayırırsanız o kadar suyu çıkar ve suya karışır. Buradaki en güzel şey limonun kabuğu ile birlikte kaynatılacak olmasıdır. Son olarak cezvenin içine 1.5-2 su bardağı su koyulur ve kaynamaya bırakılır.

Karışım kaynamaya başladıktan sonra altı iyice kısılır. 3-5 dakika da kısık ateşte demlenmeye bırakılır. Süzgeç yardımı ile süzülerek bardağa boşaltılır. Çok kaynar olmayacak seviyeye geldikten sonra tüketilebilir.

Kuru nane yerine taze nane de koyulabilir. Ayrıca arzuya göre karışımın içine yarım elma aynı limon gibi minik parçalara ayrılarak da atılabilir. Güzel bir tat verecektir. Çok ekşi gelirse içerisine biraz şeker veya bal atarak tatlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu