Hastalıklar

Varis tedavi edilmezse ne olur, varislerin sonucu ne ortaya çıkar, varis ilerlerse ne olur?

Varis nedir, varis ilerlerse ne olurvaris ülseri nedir?

Varis, daha çok kadınlarda belirgin olan bu durum toplar damarların genişlemesi ve şişmesi sonucu olur. Varis olan bölgelerde dışarıdan belli olan koyu renkli damar topluluklarını görebilirsiniz. Bu durumu yaşayanlarda görüntü bozukluğunun yanında kramp oluşumları, kaşıntılar, şişlikler ve uzun süreli ayakta kalmalarda ağrılar oluşabilir.

Varis tedavi edilmezse ne olur, varislerin sonucu ne ortaya çıkar?

Varis tedavi edilmezse ne olur, varislerin sonucu ne ortaya çıkar, varis ilerlerse ne olur? Hastalıklar
Varis ülseri görseli

Varis ülseri, varisli hastaların uzun süreli tedavi olmadıklarında ortaya çıkan hastalıktır.  Bu rahatsızlığa yakalanan kişilerde bacaklarda yarar oluşabilirlen damar çatlaması ve bacak yaraları olarakta isim verilir.

Varis hastalığı olan kişiler uzun süreli tedavi edilmediklerinde ağrılar, kramlar ile kaşıntının yanında bacaklarda renk değişimlerinide gözlemleyebilirler.

Varis tedavisi yapılmalıdır.

Varis ülseri tedavi edilir mi?

Varis ülserinin tedavisi mümkündür.

Varis ülseri nasıl tedavi edilir?

Varisli kişiler PRP yöntemi ile tedaviden sonuç alabilirler. Tedavi süreci biraz sabretmeniz gereken süreler alabilir.

Varis ülseri kendi kendine geçer mi?

Bu rahatsızlık kendiliğinden iyileşmez. Eğer yara oluştuysa bu yaraların tedavisiyle başlanarak yaraya sebep olan damar genişlemesi ortadan kaldırılarak 2 aşamalı tedavi şekli uygulanır.

PRP ile yapılan tedavisinde hastanın kendi kanından 10-20 ml alınarak işleme başlanır. Bu kan özel cihazlar sayesinde serum haline getirilir. Serum yaraya enjekte edilerek kişinin kendi kanı ile beslenip iyileşmeye ve tedaviye çok daha hızlı yanıt vermesi sağlanır.

Varis ülseri resimleri ve görselleri

Varis tedavi edilmezse ne olur, varislerin sonucu ne ortaya çıkar, varis ilerlerse ne olur? Hastalıklar  Varis tedavi edilmezse ne olur, varislerin sonucu ne ortaya çıkar, varis ilerlerse ne olur? Hastalıklar

Yukarıdaki resimler “varis ülseri” ayak yaraları oluşmuş hastaya aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu