Sağlık

Uzun ve Sağlıklı Yaşamak Nasıl Olur?

Sağlıklı ve uzun süre yaşamak mümkün müdür diye herkes kendine bir kere sormuştur. Bunu yapmanın bir sürü yöntemi olmasına rağmen en önemlisi tabi ki düzenli ve dengeli beslenme olarak söylemek gerekir. İnsan vücudunda çok fazla miktarda antioksidan bulunmaktadır. Her hücremizde ayrı ayrı bulunan bu madde kişiye göre farklılık göstermektedir ve amino asitten oluşmaktadır.

Glutatyon Azaltma ve Tedavi Etme Yöntemleri Nelerdir?

Diyet yaparken, bulunduğunuz bölgedeki çevre ve hava kirliliği, kullandığınız ilaçlı tedaviler, zihinsel problemler, stres, ilerleyen yaş gibi birçok etmen ile birlikte miktarı küçülen amino asittir diyebiliriz. Yeteri miktarda protein almak, hücre yapısını korurken aynı zamanda da genç ve canlı görünmemiz için de çok önemlidir. Ağızdan alınan glutatyon destekleri çok etkili değildir. Bunun sebebi ise aminoasitler sindirim sistemimizde yeterli seviyede emilimi sağlanmamaktadır. Bunun yerine damardan alınan glutatyonlar ise çok daha iyi bir şekilde yarar sağladıkları görülmüştür. Ama bu yöntem biraz maddi anlamda sizi zorlayabilir. Damar yolundan alma yöntemine sadece çok acil ihtiyaç duyulduğunda başvurulması gerekmektedir.

Uzun ve Sağlıklı Yaşamak Nasıl Olur? Sağlık

Glutatyon Vucütta Nasıl Artırımı Yapılır?

Glutatyonu vücudumuzda birden çok yöntem ile artırabiliriz. En basit yöntemlerden biri yiyecekler vasıtası ile sağlamak. Bunlara örnek olarak; ıspanak, brokoli gibi sebzelerin yanı sıra elma ve sarımsağı da ekleyebiliriz. Vitamin deposu olarak bilinen greyfurtta glutatyon üretimini önemli derecede artırmaktadır. Diğer Yöntem ise supplementler ile glutatyon üretimini artırmaktır. Son yöntemimiz ise hazır satılan glutatyon takviyeleri almak.
Glutatyonu supplementasyon yöntemi ile kullanmak güvenlidir. Ancak mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Çünkü dozu ve süresini ayarlayamadığınız zaman istenmedik durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamile kadınlar tarafından kullanılmaması söylenmektedir. Alerjik bir durum ile karşılaşma olasılığınızda hemen doktorunuza başvurun.

Uzun ve Sağlıklı Yaşamak Nasıl Olur? Sağlık

Yan Etkileri Nelerdir?

Kimyasal olmayan besinler ile beslendiğinizde yan etki görülme olasılığı yok denecek kadar azdır. Ancak, dışarıdan ekstra takviye yöntemi çok tercih edilmemelidir. Sizin için en doğru kararı doktorunuzun vereceğini unutmayın. Çünkü sandığını kadar küçük bir olay değildir.

Yanlış kullanıldığı zaman sürekli olarak şişkinlik hissedersiniz. Ayrıca karnınıza sürekli olarak kramplar girme olasılığı da bir hayli yüksektir. Nefes darlığı çekebilirsiniz ve vücudunuzun çeşitli yerlerinde kızarıklıklar oluşma ihtimali de oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir