Evlilik

Uzun ve Mutlu Evlilik İçin 5 Öneri

Günümüzde her iki evlilikten biri boşanma ile sonuçlanıyor. Evliliklerin süresi de giderek azalıyor. Uzun yıllar süren evlilikler geçmişte kalmak üzere. Çiftler artık birbirini idare etmekte, evlilik sorumluluğunu taşımakta zorlanıyor. Peki, anne ve babalarımızın sırrı neydi? Bir ömür aynı yastığa nasıl baş koyuyorlardı? Uzun ve mutlu bir evliliğin sırrı nedir? İşte 5 öneri…

1) Birbirinizi İdare Etmeyi Öğrenmelisiniz

Evliliğinizin uzun sürmesini istiyorsanız birbirinizi idare etmeyi öğrenmelisiniz. Biriniz sinirli iken diğeri alttan alabilmeli. Günümüzde boşanmaların çoğu, anlık kavgalardan çıkan alevlenmelerden oluyor. Eski evliliklerde genellikle idare eden taraf kadın olsa da, uzun bir evlilik için her iki tarafın da bu maddeyi uygulaması şart.

2) Sadakat Önemli

Bir evlilikte sadakat çok önemli. Günümüzde evliliklerin büyük bir bölümü aldatma nedeni ile sona eriyor. Evleneceğiniz kişiyi iyi tanıdığınızdan emin olmalı ve evlendikten sonra eşinize sadık kalmalısınız.

3) Birlikte Vakit Geçirmelisiniz

Mutlu ve uzun bir evliliğin bir diğer önemli sırrı da birlikte vakit geçirmektir. Artık evlerde kadın tarafı da çalıştığı için evlilikte birlikte vakit geçirmek de zorlaşıyor. Ama birbirinize vakit ayırmanız, evliliğin ömrü için de oldukça önemli.

4) Duygularınıza Önem Verin

Birbirinizi dinlemeli, duygularınıza önem vermelisiniz. Fikir alışverişi yapmak, duygularınızı dinlemek ve birbirinize gereken özeni göstermek mutlu bir evlilik için çok önemli.

5) Suçlayıcı Değil Yapıcı Olun

Eşinize karşı suçlayıcı değil yapıcı olmalısınız. Bu mutlu ve uzun bir evliliğin en önemli sırları arasında yer alıyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu