Moda

Uzun Kollu Gömlek Modelleri

Uzun Kollu Gömlek Modelleri

Giyiminize önem veren, her daim şık olmak isteyen biriyseniz farklı gömlek çeşitlerini mutlaka dolabınızda bulundurmalısınız. Sonbahar ve İlkbaharda serin olan havalarda uzun kollu gömlek dolabınızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Sabah erken saatlerde evden çıkıyorsanız, evden çıkarken sabah serinliğinde üşüyor, Akşam serinliğinde üşüyorsanız, ne giysem diye kara kara düşünüyor ama hiçbir şey bulamıyorsanız, alternatifler arasında her zaman gömlek kurtarıcınız olmuştur. Bazılarımız mecburiyetten bazılarımız kişisel zevkimiz için giyeriz gömleği. Seçimler de kendiliğinden geliyor. Yaz aylarının bunaltıcı sıcakları bastırmadan soru işaretlerine tek ve net bir cevap gömlek modellerinden geliyor.

Kadınların hayatında gömleğin rolü çok büyüktür. Plazada çalışan bayanlar ya da sıkı giyim kurallarına sahip bir iş yerinde çalışan bayanlar için gömlek yaz kış vazgeçilmez bir unsurdur. Sıkı giyim kuralları olan bir ofise ayak uydurmak için gömlek tercihiniz, klasik düz kesim ve sıkı temiz çizgileri olan gömleklerdir.  Mükemmel şık görünümlü şifon bir gömleği kalem etek ile birleştirince tam bir plaza hanımefendisi oluveriyorsunuz.  Aynı gömleği, karakteristik, kot ile tamamlayınca da sokak stiline ayak uyduruyorsunuz. Bir gömleği farklı şekillerde kombinleyip istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Gömleğin kadınlar tarafından  tercih edilmesinin sebebi her yerde her zaman rahat kullanabilir olmasıdır.

Alışverişe gittiğimizde askıda görüp beğendiğimiz parçaları alıp eve getirince kombinlemekte zorlanabiliyoruz. Başkasının üzerinde gördüğümüz beğendiğimiz parçalar havanın değişken olduğu mevsimlerde özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde kafamız iyice karışıyor.

Çizgili tarzda olan gömlekler her zaman klasik bir görünümün yanı sıra modern duruşun yanı sıra farklı bir tarz sağlar. Bu sezon renk tonlarında koyudan açık tonlara gidiş özellikle gömleği daha belirgin hale getirmiş. Genelde tercih edilen gömleklerin uzun kollu olması ise mevsimlik bir hava veriyor.  Dolabınızda bulunması gereken en önemli parça olan gömleği sevdiklerinize hediye almanız için tam fırsat. Bedene tam oturan zarif bir model Pamuklu dokusu ise terletmez. İlkbahar ve sonbahar ayı için özel bir renk modeli. Yaz ayında da özellikle akşamları tercih edilebilir. Seçtiğiniz tarz ve yaz renkleriyle şıklığı yakalayacaksınız.

Uzun Kollu Gömlek Modelleri Moda

Gömlek Elbise

Gün geçmiyor ki bayanların ne giysem derdi bitmiyor. Her zaman farklı görünmek isteyen bayanlara alternatif olarak uzun kollu gömlek elbiseler çok cazip görünüyor.
–  Kloş formda olan  uzun kollu gömlek elbiseler. Basen bölgesindeki fazla kiloları kapatırken beli de ince gösteriyor. Bu yüzden şık ve tercih edilebilir bir parça haline geliyor.

– Yere kadar uzanan  uzun kollu gömlek elbise modelleri ise çok kullanışlı. Alt ve üst bölümden düğmeleri istediğiniz oranda açabilirsiniz. Gideceğiniz yere göre dekoltenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

– Yaz aylarında elimiz incecik parçalara gider oldu. Uzun Kollu Gömlek elbiselerin  dolaplarımızdaki sayısı ise haliyle artıyor; çok rahat ve incecikler, ayrıca hem şık hem spor tarzıyla rahatça kullanılıyor.

Ters Gömlek

Gömleğinizi ters giyerek farklı bir tarza sahip olabilirsiniz. Ters Gömlek giyerek,  tarzınızı farklılaştırırke, kot  pantolon kombinleri yaparak sadeliği yakalayabilirsiniz, sırt dekoltesi ile şık ve iddialı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Fırfırlı gömlek

Sezonun ilk akla gelen modası olan fırfır gömlek modelleri de yaz sezonunda karşımıza çıkıyor. Gündelik yaşantımıza hareket, ofis şıklığınıza enerji katmak için güzel bir seçim. Kot pantolonlarla klasik görünümü engeleyebilir ayrıca  spor ama şık bir duruşu keskin bir hale getirebilirsiniz.

Kruvaze  Gömlek

Şık görünümlü kruvaze kesim yeninden baharla beraber gün yüzüne kavuşturuyor. Klasik formu tabii ki yine kot  pantolonlar kırıyor. Daha uzun görünmeyi bahşeden kruvaze gömlekler, yüksek belli pantolonlarla kruvaze gömlekler muhteşem bir ikili oluyor. Bu davet bahar neşesi gibi zarif görünümleri ortaya çıkarıyor.

 

Düğüm Gömlek

düğüm her zaman  tüm kıyafetlerin duruşunu değiştiriyor. Uzun kollu gömlekler, dökümlü tişörtleri ve gömlekleri düğüm atarak giymeyi denemelisiniz.

Keten Gömlekler

Keten gömlek, yaz aylarında ve sıcaklarda, her daim erkeklerin vazgeçilmezidir.  Uzun kollu keten gömlek, İster plajda , ister bir gece klübünde her daim her erkeğin dolabında bulunması gereken cinstendir. Keten gömleğin özelliği Serin tutması, hafifletmesi ve terletmemesi ile bilinir. Dünyanın bilinen en eski kıyafeti ketendir. Keten gömleğin şıklığı göz kamaştırır. Ve nerde olursanız olun, keten gömlek ile fark edilirsiniz.

Erkekler Uzun Kollu Gömleklerinin Kolunu Nasıl Katlamalı?

Bir erkeğin üzerinde duran en şık şeylerden biri gömlektir. Gömleğin kollarını kıvırarak spor bir görünüme sahip olabilirler. Peki en güzel kol kıvırması veya katlaması nasıl yapılır:

Yapmanız gereken ilk şey gömleğin kol düğmelerini açıyorsunuz, iki manşet genişliğinde olacak şekilde yukarı doğru sıvıyorsunuz , Sonra alt kısmı bir manşet boyu katlıyorsunuz, son olarak uç uca getirmeden, manşetler bir  parmak gözükecek şekilde son bir kez daha kıvırıyoruz. İşte hazırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu