Faydalı Bilgiler

Uzaktan Uzağa İlişki Yaşamak

Uzaktan Uzağa İlişki Yaşamak

Yıllardan beri uzaktan ilişki yürütenler, ‘Ayyy çok zor olmuyor mu ya nasıl idare edebiliyorsunuz?’ sorusu ile karşı karşıya kaldı. Oysa birbirini gerçekten seven insanların arasında kilometreler yalnızca birer rakamdı. Elbette ki zor oluyordu ama asla imkansız değildi. Ancak uzak mesafeli ilişkilerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Uzaktan Uzağa İlişki Yaşamak

Uzaktan Uzağa İlişkide Nasıl Davranmak Gerekir?

Kural Koyun: Birlikte olduğunuz kişi ile açık ve net bir şekilde konuşmalı, kurallar belirlemelisiniz. Çünkü uzaktaki sevgilinizden çoğu zaman emin olamayabilir, çevresinde bulunan herhangi bir karşı cinse ilgi duyacağını düşünebilirsiniz. Bunun için; içiniz rahatlamadan, kafanızdaki soru işaretleri kalkmadan uzaklaşmayın. Aranızdaki güven ve bağ kuvvetlenirse, sıcaklığını yanınızdaymış gibi hissedebilirsiniz.

İletişimi Koparmayın: En önemli nokta aslında iletişim. Onun ne yaptığından haberdar olun. Aynı şekilde onu da habersiz bırakmayın. SMS, sosyal medya, telefonda konuşma uzakta olan çiftler için en sık kullanılan mecralar. Aynı zamanda Skype, FaceTime, Facebook ve Whatsapp görüntülü konuşma imkanı da sunuyor. Bunları iyi değerlendirin. En azından uyumadan önce ‘İyi geceler’, gün içerisinde ‘Seni seviyorum’ demek için.

Hedef Belirleyin: Bu ayrı kalmaların geçici olacağını siz de biliyorsunuz. Bunun ne zaman gerçekleşeceğini, bu ayrılığın ne zaman sona ereceğini, ne zaman evleneceğinizi ya da artık tamamen ne zaman bir araya geleceğinizi belirleyin ve ona göre plan yapın. Hem bu sayede geleceği düşünerek ayrılık ve özlem ile daha kolay başa çıkabilirsiniz.

Ziyarette Bulunun: Belli aralıklarda karşılıklı olarak ziyarette bulunmak, her iki tarafı da olumlu etkileyecektir. Fakat dikkat edin, dediğimiz gibi bu karşılıklı olmalı. Çaba gösteriliyorsa da karşılıklı gösterilmiyorsa da karşılıklı. Daha sonra ‘Hep ben geldim, sen hiç gelmedin.’ klişesine maruz kalınabilir. Aynı zamanda gerçekten hep ben geldim diyen tarafın da kırgınlığına sebep olabilir.

Sürekli Alınganlık Yapmayın: Mesafeler yüzünden daha hassas olabilirsiniz ancak her konuda alınganlık ederseniz, karşı taraf da siz de üzülürsünüz. Bu da ilişkiniz açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

İletişimi Abartmayın: Evet tabi ki iletişimde bulunun ancak bu durumu abartmayın. Sürekli partnerinizi arayıp mesaj atarsanız, karşınızdaki kişi kendisini baskı altında hissedecektir. Biraz daha tolerans gösterin. İletişiminizi asla koparmayın ama iletişiminizi de abartmayın.

Desteğinizi Esirgemeyin: Birlikte olduğunuz kişi ne için sizden uzaktaysa, sizin desteğinizi hissetmeli. Sen yaparsın, ben sana güveniyorum tarzı motive edici cümleler kullanarak hem partnerinize destek olun hem de size olan bağlılığını arttırın.

Kendi Hayatınızı İhmal Etmeyin: Partneriniz uzakta olduğu için hayatınızı dar etmeyin ve kendi hayatınıza yönelin. Çıkın, gezin, seyahat edin ya da farklı aktivitelerde bulunun. Hayatınız uzaktaki partnerinizi beklemekle geçmesin. Hem böylece kafanız farklı şeylerle meşgul olur ve ayrılık yükünüzü biraz daha hafifletmiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu