Güzellik

Ütüleme Lazer Epilasyon Ve Zararları

Ütüleme Lazer Epilasyon Ve Zararları

Tıp adı diode olan ütüleme lazer epilasyon teknik cihazlarla belli seanslarla tüylerden kurtulma yöntemidir. Açık tenli kişilerde en sık kullanılan uygulama koyu tenlerde de yüksek etki gösteren bir yöntemdir. Tıp adı diGeniş alanlarda etkili olması büyük bir avantajdır. daha az vakit kaybı olacaktır. En büyük avantajı sırt, göğüs gibi geniş bir alanı kapsayan tüylere kısa sürede etki etmesidir. Tamamen acısız olması ve cilde güvenli etki eden bir sistemdir. Ütüleme adı verilmesinin sebebi tüy köklerine sıcak etkiyle ütülemesidir. Hemen sonrasında soğutularak acı hissi ortadan kaldırılır. Masaj hissi vererek çok daha kolay bir uygulama sağlar.

Ütüleme lazer epilasyonu vücudun durumuna göre 4 ile 8 seans arasında değişir. Her seans yaklaşık 45 dakika sürer. Ortalama 6 ay sonunda tüylerin %85 i tamamen yok olur. Tabi ki ancak düzenli uygulamalar sonuç verir. Seansları aksatmamak gerekir. Bazı kişilerde kesinlikle uygulanmaması gerekir.

– Hamilelerde

Kanser hastalığı olanlarda

– Aşırı ışığa hassas olanlarda

– Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda

Bu kişilerin sağlıkları için ciddi sıkıntılar gösterebilen bir yöntemdir. Son zamanlarda büyük ilgi gören bu yöntemim birçok sahte cihazı ortaya çıkmış durumdadır. Güvenilmeyen yerlere gitmeyin ve cihazların güvenilir olup olmadığını mutlaka araştırın.  Ütüleme lazer epilasyon ve zararları şöyledir. Vücutta kızarıklık ve aşırı yanık riski önemli bir etkendir. Cilt lekeleri oluşturabilir ve şişmeler meydana gelebilir. Kurdeşen görülme ihtimali de vardır. Bu yöntemin kaliteli cihazlarla yapılmasının yanında uzman kişiler tarafından yapılması da çok önemli. Deneyimi olan bilgili kişilere başvurmalısınız.

Ütüleme lazer epilasyon yaptıran birçok kadın çok memnun olduğunu açıklamıştır. Tüylerden kurtularak âdeta özgürleştiklerini dile getirmişlerdir. Korkularının gerçekleşmediğini belirterek tüylerinden kurtulmak isteyen herkese tavsiye etmişlerdir. Uygun şartlar altında yaptığınız sürece bir sıkıntı olmayacak ve istediğiniz sonuçlar elde edeceksiniz. Özellikle her bayanın sıkıntısı olan tüyler artık rahatsızlık vermeyecek ve pürüzsüz ciltlerle kendine güveni artacaktır. Güzel ve bakımlı olmak her kadının hakkıdır. Tabi sadece kadınlara yönelik bir uygulama değil erkeklerin de başvurduğu bu yöntem onlar tarafından da tavsiye edilmiştir. Sağlıklı güzel günlere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu