Kadın

Unutulmaz Türk Dizileri

Dizi süreleri uzadıkça kalitesi de bir o kadar düşüyor. Artık günlerce dizi gününü beklediğimiz, fragmanı çıksın diye beklediğimiz diziler biraz eskilerde kaldı. Şimdilerde takip ettiğimiz diziler olsa da, o eski dizilerin tadı yok diyebiliriz. Sizin unutamadığınız dizi hangisi? İşte hem konusu hem kadrosuyla Türk televizyonlarına damga vuran son 15 yılın unutulmaz Türk dizileri

1)Avrupa Yakası 

Unutulmaz Türk Dizileri

Yerli sitcom deyince belki de ilk akla gelen 2004 ile 2009 yılları arasında ekrana gelen Avrupa Yakası dizisi oluyor. Aslı’sı, Cem’i, Volkan’ı, İfo’su ve de Burhan Abisi ile unutulmazlar arasına girmeyi başaran dizi, yayında olduğu süre boyunca reytinglerde hep üst sıralarda yer almayı başardı.

2)Ezel 

Unutulmaz Türk Dizileri

İntikam ve aşk teması ile hem kadın hem erkek seyirciyi ekrana kilitleyen ve yayınlandığı 2 sezon boyunca izleyiciyi ekrana kilitleyen Ezel dizisi, Ramiz dayı gibi önemli bir karakteri de hayatımıza soktu.

3) Aşk-ı Memnu 

Unutulmaz Türk Dizileri

Behlül ve Bihter’in yasak aşkının etrafında dönen 2 sezon boyunca yakından takip ettiğimiz Aşk-ı Memnu dizisi, unutulmaz Türk dizileri arasında yerini aldı. Dizi en çok da Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’a yaradı. İki ünlü isim bu diziyle kariyerlerinin zirvesine oturdular.

4) Ekmek Teknesi 

Unutulmaz Türk Dizileri

Aile dizisi deyince ilk akla gelen dizilerden biri. 2000’li yılların başında yayınlanmaya başlayan ve 3-4 sezon boyunca her evde izlenen Ekmek Teknesi, birçok karakteri de hayatımıza dahil etti. Fırıncı Nusrettin’i, Heredot Cevdet’i, Kirli’si ile bu fenomen dizi de unutulmazlar arasında yerini aldı.

 

5) Cennet Mahallesi 

Unutulmaz Türk Dizileri

2004 ile 2007 yılları arasında yayımlanan ve aradan geçen 10 yıla rağmen hala televizyonda tekrarına denk gelebileceğiniz fenomen dizi Cennet Mahallesi, basit bir konuya sahip olmasına rağmen, oyuncu kadrosu ile son 15 yılın en popüler dizilerinden biri oldu. Pembe, Yunus, Beter Ali, Ferhat, Sultan gibi birçok karakteri ile unutulmazlar arasına girdi.

6) Muhteşem Yüzyıl 

Unutulmaz Türk Dizileri

Kanuni Sultan Süleyman’ın tahta olduğu dönemi konu alan bir dönem dizisi olan Muhteşem Yüzyıl, 2011 -2014 yılları arasında yayımlandı. Her bölümüyle izleyiciyi ekrana kilitleyen dizi reyting rekorları kıran bölümleri ile hafızalara kazındı.

7) Arka Sokaklar 

Unutulmaz Türk Dizileri

İlk kez 2006 yılında yayımlanan ve listede hala devam eden tek dizi olan Arka Sokaklar, yayınlandığı 10 sezon boyunca izleyicinin yakından takip ettiği bir dizi oldu. Yalnızca yeni bölümleri ile değil, ilk sezondan beri hafta içi yayınlanan tekrar bölümleri ile de en çok izlenen dizilerden biri olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu