Faydalı Bilgiler

Twitter’da Nasıl Resim Paylaşılır?

Twitter’da Nasıl Resim Paylaşılır?

Twitter bilindiği gibi insanların özgür bir şekilde düşünce ve de görüşlerini paylaştıkları, bunun yanında resim ve video paylaşımı da yapabildikleri son yılların en popüler sosyal medya sitelerinden biri olmaktadır.

7’den 77’ye her yaştan, her kökenden, her etnik gruptan ve dünyanın her ülkesinden kullanıcılara sahip olunan bu sosyal medya sitesi çok kısa sürede çok geniş kitlelere uzanarak büyük bir başarıyı elinde bulundurmuştur. Bir çok kişinin merakla ve de özenerek takip ettiği dünyanın her yerinden bir çok ünlü isimde twitter sosyal medya sitesini hemen hemen her gün kullanmakta ve de sitenin önem derecesini arttırmaktadır.

Twitter’da Nasıl Resim Paylaşılır?

 

Resim Paylaşma Durumu

Peki bu kadar önem derecesi ve takipçi sayısı fazla olan bu siteden bizde seviklerimizin ve kendimizin fotoğraflarını paylaşmak istersek bu işlemi nasıl yapabilirz. Twitter üzerinden fotoğraf paylaşmak için öncelikle yeni Android kullanıcısı olan grubun bilmesi gereken bazı noktalar var. Çünkü yeni Android kullanıcıları tarafından bu konu hakkında çok fazla soru ve talep durumu söz konusu olmaktadır.

Öncelikle telefonda Twitter uygulaması yüklü değil ise resmi Twitter adresinden bu uygulamayı telefona indirmek gerekli olmaktadır. İndirim işlemi bittikten sonra ise siteye kayıt işleminizi yapmanız gerekmektedir. Hesabınızı açıp giriş işlemini yaptıktan sonra ise yapılması gereken işlem uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan boş sayfa üzerindeki tüy kalem simgesine tıklamak olacaktır. Tıklama işlemini yaptıktan sonra ise tweet yazma penceresi açılacaktır. Burada bulunan metin bölümüne yazı yazma işlemi yapabilirsiniz ya da hiç bir şey yazmadan geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra metin alanının alt kısmında bulunan kısımda yer alan kamera simgesine tıklayıp buradan ya da   galeri üzerinden  resim ekleme işlemi yapılabilir.

 

Kamera Simgesine Tıklama

Kamera simgesine tıklama yapıldığı zaman kamera açılacaktır. Daha sonra buradan resim çekip ekleme yapılabilir. Galeri simgesine tıklanıldığı zaman ise galariden istediğiniz resmi seçip ekleme şansı bulabilirsiniz. Resim seçim işlemi tamamlandıktan sonra ise tweet penceresinde resminizin önizlemesini bulma şansınız olacak. Gerekli açıklamalar girilip veya hiç girmeden paylaşım işlemi tamamlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu