Kadın

Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları

Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Türkiye’nin en ünlü kadınlarından ilham verici saç bakım sırları

Saçlar, görünüşümüzü en fazla etkileyen şeylerin başında gelmektedir. Bundan dolayı de saçlara bakım yapmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin dilediği bir şeydir. Sosyal medya aracında ve televizyonda gördüğünüz ünlülerin ne kadar güzel gözüken ve sağlıklı saçlara sahip olduğunu fark etmişsinizdir. İşte bu makalemizde ünlü Türk kadınlarının saç bakım sırlarını açıklayacağız.

Tuba Büyüküstün: Saçlarının güzelliği genetik olan güzel oyuncunun pek de bir sırrı yok. Saç bakımı için yağlar sürmeye zaman bulamadığını dile getiriyor. Lakin dikkat ettiği en mühim şey kesinlikle beslenmesi. Balık, badem ve yoğurdu bol bol tükettiğini söyleyen Büyüküstün bunların saçlarına tesirinin çok iyi olduğunu söylemektedir. Gerçekten de balıktaki Omega-3 yağları saçlara ışıltı katar ve bunun yanı sıra saç derisinde kuruluğun önüne geçer. Badem ise bi hayli zengin çinkoya sahiptir ve bu yönüyle saç tellerini güçlendirmektedir. En son yoğurdun 1 kasesinde 452 mg gibi yüksek miktarda kalsiyum bulunmaktadır.

Nurgül Yeşilçay: Dolgun saçları ile bilinen güzel oyuncunun saçlarına uygulamış olduğu farklı sırları varmış. Saçlarını balla yıkadığında bi hayli güzel sonuçlar elde ettiğini söylemiştir. Bunun için şampuanın içine onda bir oranında bal koyduğunu ve bu sayede saçlarının çok gür ve göz alıcı olduğunu anlatmıştır.

Sinem Kobal: Saçlarına evde doğal yağlarla maske yapan Kobal’In favori yağı yılan yağıymış. Yılan yağının saçlarını uzattığı ve çok iyi biçimde beslediğini ifade etmiştir.

Serenay Sarıkaya: Ünlü oyuncu ayda bir kez evde saçlarına doğal maske uyguladığını söylemiştir. Maskenin tarifi ise su biçimde: 2-5 yumurtanın sarısı (uzun saçlılar 4, kısa saçlılar 2 yumurta kullanmalı), 1 çay bardağı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı acı badem yağı. Maskeyi hazırlamak için 1 çay bardağı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı acı badem yağı ve yumurta sarılarını karıştırın. Ardından saçlarınızı tutamlara ayırın ve hazırladığınız maskeyi saç diplerinden başlayıp uçlarına doğru sürün. Uygulama işlemi bittikten sonra saçlarınızı bone yahut havlu ile güzelce sarıp en az 1 saat bu biçimde beklemede bırakın. Beklerken saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutursanız maske saça daha bi hayli hızlı emilecektir. Bekleme süresi dolduğunda saçlarınızı soğuk yahut ılık su ile yıkayın.

Bergüzar Korel: Saçlarının güzelliğini bitkisel ve doğal metotlare borçlu olduğunu söyleyen Korel, saçları için özellikle argan yağı kullandığını söylemiştir. Kendi evinde saçlarına mutlaka argan yağı kullanmasının bunun yanında kuaföre bakıma gittiğinde de argan yağı uygulaması yaptırıyor.

Defne Samyeli: Yıllarca televizyonda seyrettiğimiz ve yüzüne haber spikerliğiyle aşina olduğumuz Defne Samyeli saçlarına susam yağı sürerek bakım yaptığını ifade etmiştir. Kirpik diplerini tatlı badem yağı sürmeyi ihmal etmiyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu