Güzellik

Tretin Öncesi Sonrası

Sivilce izlerinin tedavisinde lokal olarak kullanılan, cildi soyarak tedavi eden, sivilce izlerini soyarak alttan yeni deri çıkmasını sağlayan tretin krem, doktor kontrolünde kullanılması önerilen; kullanıldığı sürede ciltte aşırı kuruluk, pul pul dökülme gibi geçici etkilere neden olan ancak doğru ve uzun süreli kullanımlarda sivilce ve akne izlerinin büyük ölçüde hatta tamamen geçmesine yardımcı olan bir kremdir. İlacın etken maddesi tretinoin’dir. İlacın adı da bu etken maddesinden gelmektedir. 8 ile 12 hafta boyunca düzenli kullanımda birçok kullanıcının sivilce ve akne problemlerinden kurtulduğu gözlemlenmiştir.

Cildi soyarak tedavi eden bir krem olduğundan, sonbahar-kış aylarında kullanılması, kullanıldığı dönemde güneşten mutlaka korunulması ve kullanıldığı sürece dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu kullanılması önerilir. Tretin güçlü bir krem olduğundan akşam yatmadan önce sürmeniz tavsiye edilir. Ancak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve onun önerdiği ölçülerde, belirttiği şekilde kullanmalısınız. Bu yazımızda, bilinçli ve doğru bir şekilde tretin kullanan insanların öncesi ve sonrası fotoğraflarını derledik…

Tretin Öncesi Sonrası


Bir türlü geçmek bilmeyen sivilceleriniz varsa, onların dökülerek alttan yeni derinin çıkmasını sağlayacak bir tedaviye ihtiyacınız var demektir. Yurtiçi ve yurtdışında en çok tercih edilen cildi soyarak tedavi eden sivilce ilaçları arasında yer alan tretin‘i kullanan bu kadının öncesi ve sonrası hali arasında büyük bir fark var.

Tretin Öncesi Sonrası

2 ile 3 ay süreyle düzenli kullanıldığında cilt yüzeyindeki sivilce izlerinden ve aknelerden büyük ölçüde kurtulmanızı sağlayan bu kreme ek olarak doktorunuzun önerdiği ek tedavi seçenekleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

Tretin Öncesi Sonrası

Bir türlü geçmek bilmeyen sivilce ve sivilce izleri birçok gencin korkulu rüyası. Çene, yanaklar ya da alnınızdaki sivilce ve sivilce izleri için tretin krem kullanarak siz de daha taze, daha canlı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Tretin Öncesi Sonrası

Çok derin olmayan sivilce izlerinin tedavisinde büyük oranda iyileşme sağlayan tretin krem, cildi soyarak alttan yeni ve taze cildin çıkmasını sağlıyor. Cildi soyarak tedavi eden bu krem, oldukça kuvvetli etkili olduğundan;

  • yaz aylarında kullanılmamalı,
  • kullanıldığı süre boyunca en az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanılmalı,
  • cildi kuruttuğundan iyi bir nemlendirici tercih edilmeli,
  • yüze fazla makyaj yapılmamalı,
  • yüze parfüm sıkmamalı ve şampuan ile cilt bakım ürünlerinde organik ürünler tercih edilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu