Moda

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

2017 kışının en dikkat çeken ayakkabı trendi şüphesiz rugan bot ve çizmeler olacağa benziyor. Rugan, yapısı itibarı ile bu güne kadar hanımlar tarafından çok da tercih edilmemiştir. Yapısında ki parıltı pek çok hanıma gereğinden fazla ya da yersiz gelse de rugan makus talihini yenerek bu sezon öne çıkmayı başardı. Parıltısından değil ama janjanlı modellerden vazgeçince, sade tasarımlarda rugan tercih edilebilir bir pozisyona gelmiş oldu. Artık tokası, boncuğu olmayan gayet sade tasarımlar, ışıltıyı rugan malzemeden alarak gözleri kamaştırıyor.

Abartısız ayakkabı modelleri rugan ile ışıltıyı yakalayadursun, afilli tarzı seven hanımlar, ruganın az kullanılmasına üzülmüş ve çizmelerinde dizlerinin üzerine kadar çıkan modelleri seçmişlerdir. Yine de bu göz kamaştıran hanımların sayısı çok denemez.

Hanımlar daha çok rugan bot kullanımını sevmiş ve botlarda rugan çılgınlığı 2016 yılı kışında başlamıştır.

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Rugan Botlar

Rugan yapısındaki, ışıltı nedeni ile çok süslemeye ihtiyaç duyulmayan botlarda trend, sade tasarım yoğun ışıltı şeklinde tanımlanabilir. Modacılar hanımlara, üstünüzde her zaman tek yıldız olmalı der. Botlarda ki yıldız, bu yıl ışıltı olacak gibi görünüyor.

Kış günleri son bulduğunda ise elbette ki yazlık rugan stilettolar, sivri burunlu yüksek ökçeli ruganlar ve oxford tarzının rugan ile yorumlanmış hallerini göreceğimizden eminim. Zaten sadeliği ile arz-ı endam eden stilettolar için rugandan başka bir malzemenin kullanılması, belki de ayakkabı modasını hafife almak olurdu.

Oxford tipi ayakkabılarda ise rugan zaten kullanılagelen bir malzeme idi. Sonuç olarak genç ya da ruhu genç kişilerin tercihi rugan yönünde oluyordu. Bu nedenle de artık oxford ayakkabılar daha da çok parlayacaklar sanırız.

Rugan Çizmeler

İzmir gibi nispeten sıcak olan şehirlerde çizmeler çok da kullanılmaz ama soğuk şehirlerde çizme bir zorunluluktur. Kışın sert geçtiği bu şehirlerde dizlerin üstüne kadar çıkan çizmeler en büyük ihtiyaçlardan birisidir belki de. Kış ne kadar sert ise çizme o kadar uzun olmalı kanımca.

Topuklarının çivi topuk değil de biraz daha kalınca bir topuk olması özellikle karlı günlerde yürümeyi bir nebze olsun kolaylaştırabilir. Kışların o soğuk ve karanlık günlerinde biraz ışık arayışı rugan çizme seçimine itiyordur belki de insanları. Kim bilir? Öyle ya da böyle rugan deyince ışıltı, ışıltı deyince dikkat toplama gelir insanın aklına……

Uygun kombin ile gayet de sofistike ve feminen çağrışımlar yapan rugan çizmeleri denemekte yarar var diye düşünüyoruz.

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Renk Seçenekleri

Rugan klasik olarak düşünüldüğünde hep siyah gelir insanların aklına. Oysa artık farklı renklerde rugan çizmeler, klasik çizgideki kıyafetinize renk ve çağdaş görünüm katabilir. Fotoğrafta gördüğünüz modeldeki rugan çizme oldukça dikkat çekici, gerçekten de kullanan kişiye renk getirmiş, sıra dışı. Cesaretiniz var ise tabii…..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu