Moda

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Kadınların her geçen gün daha da rekabete girdikleri moda yarışı kendini her geçen gün daha çok hissettirmeye başlamıştır. Yaz modası, kış modası, sokak modası gibi birçok moda akımı başlamış ve bayanların bu konuda birbiri ve çevresiyle etkileşimi oldukça artmıştır. Kış modası ele alınacak olursa kışın giyilen birçok kıyafet ve ayakkabı moda olmuştur. Kışlık kazaklar, montlar, kaşe gibi birçok kışlık giyilecek eşyanın içerisinde kış modasının gözdesi haline gelen rugan bot ve çizmeler olmuştur. Rugan ayakkabı veya çizme derinin bir ve birden çok kez işlenip, bazı kimyasallarla cilalanıp parlatılmasıyla elde edilen bir ayakkabı ve çizme türüdür. Hem kadınlar hem erkekler için birden çok seçenek mevcuttur. Birden fazla model ve tarzda rugan seçeneği olan ve kış günlerinin herkes tarafından vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Kadınların Vazgeçilmezi Rugan

Kadınların kış günlerinde vazgeçilmezi haline gelen rugan bot ve çizmeler içerisinde kadınlar farklı tarzlara yönelmektedir. Bu konuda renkli ruganlar ile istedikleri bot ve çizmelere ulaşmaktadır. Siyahtan sonra daha çok bordo, mavi, yeşil gibi renkleri tercih eden kadınlar bu renkli ruganlar ile hem farklı hem şık olmaktadır. Bileğin üstü, bilek boyu, dize kadar hatta dizin üstü gibi birçok boyda rugan seçeneği bulunmaktadır. Mini etek, kalem etek gibi birçok etek çeşidinde bu çizme ve botlar kullanılmaktadır. Günlük sokak modası içinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Gün içerisinde yoğun iş temposunda rahat olmak isteyen bayanların düz tercih ettiği fakat şıklıkta kendinde ödün vererek topuklu seçeneği de bulunmaktadır. Hem rahat hem şık seçeneğiyle günlük olarak her bayanın dolabında bulunmaktadır.

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler


Erkeklerde Rugan Ayakkabı Kullanımı

Erkekler de en az kadınlar kadar modaya ilgi duymaktadır. Bu ilgi içerisinde kıyafet, kravat ve ayakkabı gibi birçok çeşit vardır. Ayakkabı içerisinde kimi erkekler parlak ve sivri ayakkabıları tercih etmektedir. Sivri burun ayakkabılar ve oval ayakkabılar denilen ayakkabılar yanında erkek bot rugan modelleri de oldukça sık tercih edilmektedir. Erkeklerin genellikle günlük hayatta bu tip botlar daha çok tercihi olmaktadır. Daha çok klasik takım elbisenin altında tercih edilen parlak rugan ayakkabılar rugan kemerler ile oldukça şık bir görünüm sağlamaktadır. Erkekler bu rugan ayakkabıları kullanırken mutlaka rugan kemerle şık bir kombin elde etmektedir. Kahverengi, siyah, bordo ve mavinin birçok tonunu rugan kullanan modacılar erkekler için tam ve eksiksiz bir kombin oluşturmaktadır. İlla aynı renkler ile de değil birbirine yakın ve uyumlu renkler ile şıklık konusunda yarış sağlanmaktadır.

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Rugan Ayakkabı Kullanımı Ve Bakımı

Rugan kullanımının bu denli yaygın olmasının en büyük sebebi günlük hayatta oldukça kolaylık sağlamasıdır. Örneğin tozlanmış ve kirlenmiş rugan ayakkabının temizliği ıslak nemli bir bez ile kolayca temizlenmektedir. Cilalı yüzeyin kolay kolay zarar görmediği bir gerçektir fakat yıpranan ve zarar görebilmektedir. Bunu önleyebilmek için cilalı yüzeyin gerilmemesi gerekmektedir. Bu bakımdan bu konuda ayakkabılar oda sıcaklığındaki ayakkabılıkta saklanması gerekmektedir. Ayrıca rugan ayakkabının bu kadar çok tercih edilmesinin bir sebebi de yıpranan ayakkabının oldukça kolay tamir edilmesidir. Diyelim ki zarar gören bir rugan ayakkabınız var bunu çok basit yöntemlerle tamir edebilirsiniz. Önce sıcak su buharında bekletilmeli, Hint yağı ile cilalama işlemi gibi işlemler uygulanması ile ayakkabı düzeltilmektedir. Bu nedenle birçok ayakkabı çeşidi içerisinde temizliği ve bakımı ile rugan ayakkabı tercih edilmektedir. Senelerce kullanıldığı halde hala ilk günkü görünüme sahip olması ile de çok fazla tercih edilmektedir.

Trend: Rugan Bot ve Çizmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu