Vücut Ağırlığı

Tracy Anderson bebek maması diyeti, Jennifer Aniston zayıflatan bebek maması

Zayıflatan bebek maması, bebek maması ile zayıflama diyeti, mama ile zayıflama yöntemi

Bebek maması diyeti nedir? Diyetin ortaya çıkışı Tracy Anderson tarafından Jennifer Aniston’a önerilerek denenmiş bir diyettir. Popülerliğini ise tanınan ünlü yıldızın zayıflamasıyla birlikte almıştır. Püre ile yapılan bu diyet kolay kilo verdiyor ancak diyete başlamadan önce şunu hesaba katın; ya sonra ne yapacağım? Geri kalan dönemlerimde bebek maması ile mi besleneceğim? Bu soruları kendinize sorduktan sonra diyet yardımı ile kilo verebilirsiniz.

Bebek maması diyeti kilo verdirir mi, bebek maması ile zayıflayanlar

Bebek püresi mamasının zayıflamaya etkisi bir yetişkini bebek kalorisi seviyesinde beslemesidir. Kalori fazla alınırsa doğal olarak kilo alımı gerçekleşir. Mamanın özelliği ise hem toksinlerden arındırmak hem de az kalorili bir beslenme programı hazırlamaktır. Aşağıda da belirttiğimiz örnek diyet listemizdeki gibi uygulama yaparsanız kısa sürede kilo vermeye başlamış olursunuz.

Bebek püresi diyeti zayıflatır mı?

Bebek püresi diyeti ile zayıflama garantisi yoktur. Hatta diyetin bitmesiyle kilo alma riskiniz daha fazladır. Sıvı yapılan bu diyet haftanın bitimiyle sona erer ve sonraki hafta kilolar geri alınmaya başlanabilir. Olsun, ben yinede deneyeceğim diyorsanız diyete başlayabilirsiniz.

Kavanoz bebek maması diyeti nasıl yapılır?

Kavanoz diyeti için öncelikle bu pürelerden almalısınız. Toplamda 14 kavanozu geçmeyecek şekilde diyet uygulaması yapılır. Kavanoz deyince aklınıza kocaman cam kavanozlar gelmesin. Bu kavanozlar bebekler için olan küçük mamalardır. Çantanıza koyarak evde, işte, dışarda diyete devam etmenize olanak verir.

Bebek maması kaç kalori?

Bebek mamasının kalorisi 100 gramda ortalaması 60 kalori civarındadır. Normalde bir yetişkin kadının 1800 ile 2000 günlük kalori alması, bir yetişkin erkeğinde günlük 2200-2400 kalori alması gerekir. Mamanın bu kadar düşük olması kilo vermeyi yani zayıflamayı kolaylaştırıyor.

Bebek maması diyet örneği

Bebek maması diyeti listesinde açlığa tahammulü olmayanlar 2 kavanoz, açlığa sabırlı olanlar 1 kavanoz şeklinde tüketebilir.

Püreli diyet örneği şu şekildedir;

  • Sabah kahvaltısı: 1 veya 2 kavanoz mama
  • Öğle yemeği: 1-2 veya 3 kavanoz bebek maması
  • Akşam yemeği: Akşam balık, sebze, süt (az yağlı) yüksek protein olan besinler alınabilir. Yaşamak içinde enerji lazım unutmayın.

Hangi bebek maması zayıflatırdiyet mamalarızayıflama mamasızayıflama mamaları markaları

Zayıflamak için kullanacağınız bebek markası yerine alacak olduğunuz mamanın etiketlerinde belirtilen kalorileri incelemelisiniz. Kalorileri düşük olan mamalar kilo vermenizi daha kolaylaştırır. Güvenilir markalar tercih edebilir.

Not: Yapacağınız tüm diyet ve beslenme programları için doktorunuzdan onay almalısınız. Sağlığınızı bozarak zayıflama yerine başka dertler başınıza gelebilir. Doktor onaysız beslenme listelerini kullanmayın.

Faydası olabilecek diğer bilgiler

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu