Güzellik

Toz Ve Kompakt Pudra Nasıl Sürülür? Pudra Sürmenin Püf Noktaları

Toz Ve Kompakt Pudra Nasıl Sürülür? Pudra Sürmenin Püf Noktaları, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Toz Ve Kompakt Pudra Nasıl Sürülür? Pudra Sürmenin Püf Noktaları ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Toz Ve Kompakt Pudra Nasıl Sürülür? Pudra Sürmenin Püf Noktaları ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Toz Ve Kompakt Pudra Nasıl Sürülür? Pudra Sürmenin Püf Noktaları

Pudra, bir çok kişi için makyajın vazgeçilmezleri içinde yer alır. Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza, pudra nedir, ne iş yarar, nasıl sürülür, pudra çeşitleri nelerdir ve pudra sürmenin püf noktaları ile ilgili bilgiler vereceğiz:

Pudra nedir?

Pudra, cildi pürüzsüz gösterme, kırışıkları ve ciltteki kusurları gizleme, teni matlaştırma, makyajı yüze sabitleme maksadıyla yüze sürülen hoş kokulu, toz makyaj ürünüdür.

Pudra ne işe yarar?

Profesyonel Makyaj Eğitmeni Jülide Sökmenoğlu, pudranın makyajı sabitlemek ve matlaştırmak amaçlı kullanıldığını bildiriyor ve kelimelerine şöyle sürdürmekte:(Pudra sürüldüğü alanda pürüzsüz bir cilt oluşturur, göz alıcılığı alır, makyajın uzun süre dayanmasına yardımcı olmaktadır.)

Pudra, cilde sürülen nemlendirici, kapatıcı ve fondötenin, ciltteki kalıcılığını artırır. Pudra kullandığınızda makyajınızı sürekli olarak tazelemek zorunda kalmazsınız. Cilt tipiniz yağlıysa, pudra kullanılmasıyla cildin göz alıcı görünmesini engelleyebilirsiniz.

Pudra nasıl kullanılır?

Öncelikle cildimize yakın renkte bir pudra satın almakla işe koyulmalıdır. Pudra cilde tek başına sürülecekse, önce cilde nemlendirici sürüp cilt nemlendirilmelidir. Lakin pudra, fondöten üzerine uygulanacaksa pudranın son derece hafif biçimde sürülmesine dikkat edilmelidir.

Toz pudra nasıl sürülür?

Toz pudra cilde sünger ile uygulanır. Fondöten sürüldükten sonra pudra kullanılacaksa önce yanaklara ve T bölgesine olmak üzere tüm yüze ve boyun bölgesine uygulanır.

Kompakt pudra nasıl sürülür?

Kompakt pudra, pudra fırçası ile sürülebilir. Bunun için pudra fırçası kompakt fırçaya batırılır, fırçanın üzerindeki fazlalıkları gidermek için fırça sallanır. Ardından, çok bi hayli hızlı hareketlerle, fondöten uygulamış olduğunuz yüzünüzde, sağa sola, yukarı aşağı dağıtma işlemi gerçekleştirilir. 

Pudra çeşitleri nelerdir?

Profesyonel Makyaj Eğitmeni Jülide Sökmenoğlu, şu bilgiyi vermektedir: (Günümüzde kozmetik piyasasında iki çeşit pudra satıştadır; toz pudra ve kompakt pudra (sıkıştırılmış pudra). Toz pudralar talk pudrası gibidir. Sıkıştırılmış pudralar ise daha yoğun renkli ve daha katıdır. Sıkıştırılmış pudra fondöten yerine de kullanılabilir.

Sıkıştırılmış pudralar daha kapatıcı özellikte, fondötenin yerine kullanılabilen, renk skalası bi hayli geniş, basınç altında sıkıştırılmış veya fırınlanmış ürünlerdir. Toz pudralar ise daha çok ten makyajını sabitlemek amaçlı kullanılan, parlama önleyici ve sıkıştırılmış pudralara göre daha hafif kozmetik ürünlerdir.)

Pudra sürmenin püf noktaları

  1. Pudrayı yüzünüzdeki alın bölgesine sürüp, sizin için doğru pudra rengini seçebilirsiniz. Pudra seçerken ten renginize uygun pudra seçiminde zorlanıyorsanız, şeffaf pudra sizin için iyi bir alternatif olabilir.
  2. Kuru cilde sahipseniz, pudranın homojen dağılmasında sorun yaşamamak ve ciltte topak topak görüntüsü engellemek için önce cildinize nemlendirici uygulayıp ardından pudranızı sürün.
  3. Yağlı cilde sahip olanlar ise kompakt pudrayı rahatlıkla kullanabilirler.
  1. Pudrayı cilde uygularken maske gibi bir görünüme neden olmamak çok mühimdir. Bunun için pudrayı az miktarda kullanmalı, cildin her bölgesine ve ince bir kat şeklinde sürmelidir.

Concealer Nedir, Concealer Çeşitleri Nelerdir? Tıklayınız

Fondöten Sürmeden Önce Ne Yapmalı? Güzellik Uzmanlarından Tavsiyeler Tıklayınız

Evde BB Krem Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Dudak Balmı Nedir, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Kırılan Ruj Nasıl Tamir Edilir? Resimli Anlatım Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu