Faydalı Bilgiler

Tost Makinesi ile Ani Açlıklarını Bastır

Tost makinelerinde yapılan tostlar sabah kahvaltılarında, gün içerisinde acıktığında veya vaktin olmadığında, eve yorgun geldiğin bir günde hemen yiyebileceğin vazgeçilmesi zor atıştırmalıklar arasında yer almakta. Her an için sana yardımcı olan tostlar pratik hazırlanmaları ve damak zevkine göre farklı tat seçenekleriyle her zaman yardımcın.

Adı ne kadar tost makinesi olsa da tost dışında da birçok yemek ve atıştırmalık yapabilmene fırsat tanıyor. Arzum’un ızgara ve tost makinaları ile ızgara,balık ve tavuk gibi yemekleri rahatça yapabilmeni de sağlar. Biber ve patlıcan közlemesini de Arzum’un bu aletleriyle akşam yemeğini tek bir hareketle hazırlayabilirsin.

Hayatımızın pratikliğini kaplayan, özelikle hafta sonu kahvaltılarının kurtarıcısı olan Arzum’un tost makinelerini tercih ederken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Tost Makinesi ile Ani Açlıklarını Bastır Faydalı Bilgiler

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisin

Tost makinesi kullanım alanı geniş ev aletlerinden biridir. Kalabalık bir aileye sahipsen ya da çok fazla misafir ağırlıyorsan büyük modeller kurtarıcın olacaktır. Fakat sadece arada ekmek kızartmak için kullanacaksan ve alanın da darsa küçük modelleri de ihtiyacını karşılamakta yeterli olacaktır. Teknolojiyle beraber farklı plakalara sahip tost makine modelleri bulunur. Plaka farklılığına göre tost makinesi fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Tost makinesi alırken dikkat etmen gereken noktalara gelecek olursak;

  • Tost makineleri genelde alüminyumdur ve üzerine kaplama yapılır. Alüminyum tercih edilme sebebi çabuk ısınıyor olmasıdır. Arzum ısı ayarlanabilir tost makinaları ile kontrol daha kolay sağlanmakta. İnsan sağlığına da zararlı olduğu için plakaların çizilmemesine özen göstermen gerekir. Çizilmesi zor ürünler tercih etmeli ve plakalara sivri uçlu metal gereçler sürtmemelisin.
  • Tostlar kaşar peynirsiz olmaz. Isınma sonucunda aktıkları için temizliği de kolay olmalıdır. Teflon kaplamalı ürünler yapışmaz yapıya sahiptir.
  • Plakaları çıkartılabilen ürünler tercih etmelisin. Bu sayede yağlandığında bulaşık deterjanı ile kolayca temizleyebilirsin.
  • Kapağı yukarıya doğru açılabilen körüklü modeller tercih etmelisin. Körüğe sahip olmayan modellerde menteşe bölümü dar kalacağı için yiyecekleri dışarıya doğru iter ve alanı tamamen kullanabilmeni engeller.
  • Tost makinelerinin çoğunda ızgara özelliği de bulunmaktadır. Izgara yapacağın zaman ekmeği kızartmak için ihtiyacın olan ısıdan fazlası gerekir. Bundan dolayı ısı ayarlı bir model seçerek yemeklerini uygun bir şekilde hazırlayabilirsin.
  • Izgara yapacaksan ve kısa sürede çok fazla yiyeceğin pişmesini istiyorsan 180 derece açılabilir kapaklı modelleri tercih etmelisin. Bu sayede iki tarafını da verimli kullanabilirsin.
  • Çoğu tost makinesinin dış yüzeyi de ısınmaktadır. Tost makinesini yüksek ulaşılması zor bir yere koyamayacaksan ve evde küçük çocuk varsa, dış yüzeyi ısınmayan ürünleri alman gerekmektedir.

Tost Makinesinde İlk Kullanım ve Temizlik

Tost makinesini aldığında ilk kullanımda direkt yiyecek yapmaman gerekir. Plakaları yıkayıp kurumasını beklemelisin. Plakaları yerleştirdikten sonra ısı derecesini en sona alıp yağlı kâğıt ile yağlaman gerekir. Bu sayede plakalar yağa doyar ve ekmek kızartmak istediğinde yapışma meydana gelmez.

Temizlerken vakit kaybetmemek için tost yaptıktan sonra kaba kirini kâğıt havluyla hemen alman gerekir. Deterjan ile yıkayacağın zaman süngerin sert bölümünü kesinlikle kullanmaman gerekir. Eğer kullanırsan zamanla plakaya zarar verirsin. Bulaşık makinesine koymakta aynı kötü sonuçla karşılaşmana sebep olur. Bulaşık makinesi plakayı erken soldurur ve kısa zaman kullanıma uygun olmayan bir hal almaya başlar. İndirimli tost makinesi fiyatları ile sen de harikalar yaratmaya ne dersin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu