Hastalıklar

Tip 2 Diyabet Hastalığı İçin Öneriler

Tip 2 Diyabet Hastalığı İçin Öneriler

Şeker hastalığının Tip 1 ve Tip 2 olarak sınıflanan iki çeşidi var. Toplumda ikinci tip şeker hastalığı çok daha yaygın olarak görülüyor. Yaşlanmaya başlamak, yeteri kadar hareket edememek, hazır ve sağlıksız beslenme sonucu başlayan obezite şeker hastalığının artmasına neden oluyor. Sonuçta böbrek yetmezliği, görme bozukluğu gibi diğer dertler de başlıyor. Hemen akla gelen Tip 2 diyabet hastalığı için öneriler nedir sorusunun yanıtını ise gene Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu veriyor.

 

Lahanayı Sevmeniz Gerek

Kış mevsiminin değişmez sebzelerinden olan lahanayı artık yaz kış bulabilirsiniz ve bu sebze şeker hastaları için doğal bir ilaç niteliğindedir. Beyaz lahananın en dışta bulunan sert yapraklarından birkaç tanesini iki bardak suda haşlayın. Lahana suyunu içerek takip edeceğiniz kürünüzün süresi 15 gündür. Kan şekerini düşürmek için doktorların Tip 2 diyabet hastalığı için önerileri arasında limon melisa çayı ile günde bir defa havanda dövülüp kırılan ve birkaç yudum su ile akşamları içilen çörek otunu da verilmektedir.

 

Diyabet Diğer Hastalıkları Tetikler

Şeker hastalığı tiroit hastalığını da tetikler. Bu durumda hasta ne yese kilo alacaktır çünkü vücut dengesi artık bozulmuştur. Akşamları içilecek olan yoğurt otu çayı size bitkisel destek verecektir. Fakat Tip 2 diyabet teşhisi konmuş hastaların verilen ilaçları asla bırakmadan kullanması temel tedavidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu