Moda

Tesettür Giyimde Yeni Moda Tüyolar

Tesettür Giyimde Yeni Moda Tüyolar

Peplum ceketin bel kısmına bağlanan kısa bir etek parçası görünümüne verilen isim olarak adlandırılabilmektedir. Ancak şimdilerde etek ve elbiselerin bel parçasına eklenmiş olan ek bir etek parçası olarak kullanıldığı görülmektedir.

Peplumlar 19. yüzyıldan bu yana uzanan bir modadır. Ancak ilk doğuşu 1940’lı yıllar olan peplumlar 1980’lerde de tekrar moda haline geldi.

Günümüzde peplum kullanımı yine moda haline geldi. Tesettür giyimde çok tercih edilen peplumlar elbise ve kalem eteklerde çok tercih edilmeye başlandı. Sadece elbiselerde değil abiye ve gelinliklerde de peplumlara rastlanmaktadır.

Tesettür Giyimde Yeni Moda Tüyolar

Muhafazakar Giyimde Peplum Modası

Peplum kullanılarak tasarlanmış olan ceketler, etekler günümüzde tekrar moda hale geldi. Muhafazakar giyim ürünlerine peplumun çok yakıştığını fark eden tasarımcılar kıyafetlerde peplum tercih etmeye başladı.

Peplum sadece kıyafetlerde değil tesettür abiye kıyafetlerinde de sık sık tercih edilmeye başlandı. Peplum kullanılarak tasarlanan kıyafetler vücuda uygun tasarımlar olup vücudu hoş bir görünüme kavuşturmaktadır.

Peplumun Tesettür Giyimde Tercih Edilme Nedenleri

Peplum özellikle ipek kloş şeklindeki eteklere çok yakışmaktadır. Dantel peplumun kullanıldığı ipek kloş eteklerin tasarımı oldukça şık olduğu için sade bir şıklık yakalama imkanı sunulmaktadır.

Sadece eteklere değil ceketlere uygulanmış olan peplumlarda günümüzde çok moda hale geldi. Ceketlere uygulanan peplumlarda fırfır ayrıntısına yer verilmiştir.  İpek gömleklerde de peplum kullanımı oldukça yaygın olup şık bir tasarım ortaya koymaktadır.

Lüks Markalar Yeni Eşarp Modelleri Üretimine Başladı

Eşarp modası son zamanlarda hızla yayılmaya başladı. Dünya genelinde tesettür modasının yayılması ve globalleşmesiyle birlikte pek çok tesettür giyim modacısı yeni koleksiyonlar hazırlamaya başladı.

Eşarp modası da tesettür giyimin olmazsa olmazlarındandır. Tesettür kıyafetleri tamamlayıcı özelliği bulunan eşarplar farklı model ve tarzda üretilmeye başlandı.

Günümüzde tek renk klasik eşarpların yerini modern ve kaliteli bir görünüme sahip olan eşarplar aldı. Hem desenli hem düz eşarplar sayesinde tesettür kıyafetlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Batılı Modacılar Koleksiyonlarında Eşarp Üretimine Ağırlık Vermeye Başladı

Günümüzde Türk modacılar kadar batılı modacılarda koleksiyonlarında birbirinden farklı eşarplara yer vermeye başladı. En ünlü firmaların ürettiği eşarp modelleri sayesinde tesettürlü bayanlar şık vezarif bir görünüme kavuşacaklar.

D&G, Paul Smith, Vera Wang ve Jean Paul Gaultier gibi büyük firmalar koleksiyonlarında eşarp üretimine ağırlık vermeye başladı.

Amaçlarının eşarba modern ve şık bir görüntü katmak olduğunu belirten büyük markalar kendi tasarımı olan eşarpları podyumlarda sergiliyorlar.

Eşarp Satışında Artış Meydana Geldi

Ünlü markaların yeni eşarp modellerini satışa sunmasıyla birlikte eşarp satışında artış meydana geldi. Daha çok genç müşterilere satış yaptıkları belirten büyük markalar tesettür giyime verilen önemin arttığı söyledi.

Sade ve şık görünmeyi sağlayan ipek eşarp üretimi oldukça artmıştır. İpek eşarplar hem zarif hem de şık bir görüntü sağlarken hem de tesettür kıyafetlere uyum sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu