Moda

Tesettür Giyimde Artan Kombin Çeşitliliği ve Yapılan Hatalar

Tesettür Giyimde Artan Kombin Çeşitliliği ve Yapılan Hatalar 

Moda hızla gelişmektedir. Ancak moda içerisinde önemli bir yere sahip olan tesettür giyimde hızlı bir gelişme göstererek farklı moda akımlarının doğmasına neden olmaktadır. Klasik tesettür giyim kombinlerinden kurtulmanın zamanı geldi.

Günümüzde tesettür modasının hızla gelişmesiyle birlikte kombin çeşitliliğinde de farklılaşmalar ve değişimler gözlenmeye başladı.

Geçmişte uyumlu kıyafetlerle kombinlenen tesettür modası günümüzde birbirinden farklı zıt ve rengarenk kıyafetlerle kombinlenerek şıklık yaratılmaya çalışılıyor.  Ancak tek renk kombinleri hala çok tercih edilen kombinler arasında yerini koruyor.

Tesettür Giyimde Artan Kombin Çeşitliliği ve Yapılan Hatalar Moda

Tesettür Modasında Doğru Renk Seçiminin Önemi

Tesettür giyim oldukça zor ve zahmetlidir. Bu nedenle doğru renklerin kullanımı tesettür giyimin hoş görünmesini sağlayacak önemli detaylar arasında yer almaktadır. Tesettürlü kombinlerde beyaz, siyah, mavi ve koyu renklerin kullanılması modacılar tarafından daha uygun görülmüştür.

Kombin yaparken yaşınıza uygun renkler tercih etmek kombini tamamlayabilmek ve hoş bir görünüm sağlamak açısından çok önemlidir.

Tesettür modasının yaşlı gösteren renginin kahverengi olduğu kabul edilmiştir. Bu nedenle tesettürlü bayanların kahverengiyi tercih etmemesi ve genç gösteren renkleri seçmesi çok önemlidir.

Tesettür Giyimde Kıyafet Kombini Yapmak

Tesettürlü bayanların en zorlandığı konuların başında kıyafet kombinlemek gelmektedir. Kıyafet kombini yaparken doğru renk seçmek yeterli değildir.

Tesettürlü bayanlar kombinlerini hazırlarken kıyafetlerinin yanı sıra çanta, ayakkabı ve gözlüğün uyumunada dikkat etmelidir. İki parça kıyafetlerde kıyafete akın tonlarda ayakkabı seçilmelidir.

Tesettür Giyimde Karşı Karşıya Kalınan Trajikomik Hatalar

Tesettür giyim son zamanlarda çok önemli bir hale gelmiştir. Ancak tesettür giyimin de kendine özgü kuralları vardır.

Tesettür giyimde bazı nüanslara dikkat etmemek sizleri hem yaşlı gösterebilir hem de istediğiniz şıklığa kavuşamayabilirsiniz. Tesettür giyimde karşılaşılan hatalar aşağıda belirtilmiştir:

Yaşına Uygun Giyinmemek

Tesettür giyimde karşılaşılan en önemli sorunların başında yaşına uygun giyinmemek gelmektedir.  Gençken giyinilen kıyafetlerin yaş ilerlediğinde de giyilmesi tesettür giyimde yapılan en önemli hataların başında gelmektedir.

Değişen yaş ve vücut hatlarına karşı aynı kıyafetleri giyinmek hoş bir görünüm ortaya çıkarmamaktadır.

Yaşıtlarının Giydiği Kıyafeti Giyme İsteği

Birçok tesettürlü genç birbirini tekrar etme isteği ile kendisine uygun olmayan kıyafetleri giyme isteğine kapılmaktadır.

Ancak herkesin vücut yapısı farklı olduğu için başkasında görülen kıyafetin kendinize uydurma çabası doğru değildir.

Abiye Kıyafetlerin Yanlış Kullanımı

Yaz aylarının gelmesi ve düğün sezonunu açılmasıyla birlikte abiye sezonu da açıldı. Ancak tesettür abiyelerde çokfazla pul ve detay kullanmak oldukça yanlıştır. Pul ve detay kullanımı kişiyi şık göstermez aksine çok abartılı bir hale sokabilir.

Parlak Ve Renkli Bone Kullanımı

Eşarbın olmazsa olmazlarından biri olan boneleri eşarpla uyum sağlayabilmek için parlak ve saten modellerde tercih etmek hoş bir görüntü ortaya çıkarmaz.

Renkli saten boneleri takmaktan vazgeçmeli ve daha sade ve yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracak boneler tercih etmelisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu