Güzellik

Ter Kokusu Nasıl Önlenir, Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözüm

Ter Kokusu Nasıl Önlenir, Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözüm, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Ter Kokusu Nasıl Önlenir, Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözüm ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Ter Kokusu Nasıl Önlenir, Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözüm ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Ter Kokusu Nasıl Önlenir, Ter Kokusuna Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözüm

Terleme mühim bir vücut reaksiyonudur. Terleme aracılığıyla vücut ısımız dengelenir, bedenimiz toksinlerden arınır ve vücuttaki fazla sıvıyı atarız. Aslını söylemek gerekirse ter sıvısı kokusuz ve renksizdir. Lakin koltuk altı gibi sıcak ve nemli mekanlarda bakteriler hızla çoğalıp terin kokmasına neden olmaktadır. Bu makalemizde Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu, Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya ve Biyolog Pervin Bulgak aracılığıyla verilen ter kokusunu önlemek için kullanabileceğiniz, ter kokusundan kurtulmak için kesin çözüm bitkisel, doğal tariflere yer verdik.

Suna Dumankaya’dan Ter Kokusunu Tuz İle Yok Etme Tarifi

Sual: Terim, koltuk altım kötü kokuyor. Ter kokusuna ne iyi gelir, ter kokusundan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ter kokusu yaz sezonu boyunca en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Sıcak yaz günlerini bu sorun yüzünden çevrenizdekilere ve kendinize zehretmemek için hemen harekete geçin. 1 kâse sıcak suya 2 kaşık tuz ilave edin ve her sabah cildinize bu karışımla kompres uygulayın. Kuruyunca, üzerine bebek pudrası serpin. Terleme sorununuz kısa bir sürede son bulacaktır.)

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Ter Kokusuna Kesin Çözüm

Sual: Yaz geldi, yazın çok terliyorum. Terim pis kokuyor. Koltuk altlarımdaki ter kokusuna doğal çözüm olabilecek bir tarif verir misiniz?

CEVAP

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun cevabı (Eczanelerde bulabileceğiniz şapı sabah kalkınca koltukaltınızı hafif ıslatarak sürdüğinüzde 24 saat ter kokusu olmayacaktır. 2. Diğer yöntem ise; Yasemin Yağı; Koltukaltına sürüldüğünde gün boyu ter kokusunu yok edecektir. Kozmetik sektöründe de çok kullanılan Yasemin yağı doğal bir ter kokusu önleyicidir.)

Biyolog – Kozmetolog Pervin Bulgak’dan Ter Kokusuna Kesin Çözüm

Sual: Ter kokumdan kurtulmak istiyorum. Etkili bir tarif verir misiniz?

CEVAP

Biyolog Kozmetolog Pervin Bulgak’ın cevabı: ( Bir kasede 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı içme suyu ve 1 çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Pamukla yahut temiz bir bezle koltuk altına sürün.)

Suna Dumankaya’dan Ter Kokusuna Kesin Çözüm Tarifi

Sual: Ne kadar önlem alsam da ter kokuyorum. Bu durum beni çok utandırıyor, insan içine çıkmak istemememe yol açıyor. Sorunumu aşmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Haftada bir gün kese yapmayı ve her gün köpük banyosu yapmayı alışkanlık haline getirin. Ayrıca, haftada en az üç kez, küvetinizi suyla doldurun ve içine bir çorba kaşığı tarçın serpin. 15 dakika bu suyun içinde dinlendikten sonra, durulanıp küvetten çıkın. Kurulandıktan sonra ise her zaman kullandığınız vücut kreminin içine bol limon sıkın. Bu kremi cildinize güzelce yedirin. Sorununuz sürerse, mutlaka doktora görünün.)

Sual: Ter kokusuyla başım dertte. Beni çok utandıran bu sorundan kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yıkanacağınız suyun içine 1 kâse deniz tuzu koyun, bununla duş alın. Mümkünse küveti bu suyla doldurup içine 2 çorba kaşığı lavanta yağı damlatın. Bir süre bu suda uzanın. Gündelik yaşamınızda koltuk altınıza pudra sürmeyi ihmal etmeyin.)

Koltuk Altı Terlemesine Bitkisel Çözüm İçin 7 Doğal Tarif Tıklayınız

Ter Neden Kokar Ve Ter Kokusunu Önlemenin Yolları Nelerdir? Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu