Diyet

Tarçınlı Su Zayıflatırmı Tarçın Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Tarçınlı Su Zayıflatırmı Tarçın Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Tarçınlı Su Zayıflatırmı Tarçın Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Tarçınlı Su Zayıflatırmı Tarçın Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Tarçınlı Su Zayıflatırmı Tarçın Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Zayıflama, 2000’li senelerdan bu yana günümüz dünyasının en mühim konularından biri halini aldı. (Tarçın zayıflatır mı?) sorumuzu Diyetisyen Ezgi Topyıldız şöyle yanıtlıyor: (Tarçın kilo vermekte en etkili baharatlardandır. Tarçının zayıflama üzerinde en mühim iki etkisi şudur; Tarçın, kan şekeri düzeysini düzenler böylece ara yemeklerde acıkmanızı önler, bunun bunun yanında kişiyi uzun süre tok tutma özelliği de mevcuttur. Tarçının kilo kaybında bir diğer etkisi, termojenik gıdalardan olmasından kaynaklanır.Yani sindirim esnasında vücut sıcaklığını yükselterek termik etki yapar, böylece metabolizma hızlanır ve harcanan enerji miktarı artar. Maalesef kilo vermek için sihirli bir yöntem veya gizli bir formül yoktur fakat bazı gıdalar zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Bunlardan bir diğeride tarçındır.) Bugünkü diyet köşemizde tarçının zayıflamaya nasıl yardımcı olduğuna göz atacağız.

Tarçın kalori cetveli

  1. 1 tatlı kaşığı toz tarçın 6 kalori
  2. 1 yemek kaşığı toz tarçın 18 kalori
  3. 100 gr. toz tarçın 260 kalori
  4. 1 adet çubuk tarçın 3 kalori

Metabolizmayı hızlandırır

Tarçın yalnızca şeker metabolizmasında değil karbonhidrat metabolizmasında da etkilidir. Vücudunuz karbonhidrat depolamasını daha iyi kullanır ve yağa dönüşmez. Aynı acı biberde olduğu gibi tarçın tükettiğinizde de metabolizmanız hızlanır. Bu hızlanma daha çok kalori yakmanızı ve zayıflamanızı sağlar.

Kan şekerini düşürür

Yukarıda söz ettiğimiz gibi kan şekerini düzenlemek zayıflamada mühimdir. Tarçın kanda goğrudan insülin gibi davranarak kan şekerini kontrol eder. Araştırmalar bir öğüne tarçın eklemenin glisemik indeksi %18-29 düşüreceğini göstermiştir. Düşük glisemik yiyeceklerle beslenmek, kan şekerindeki ani dalgaları önlemekte bi hayli etkilidir.

Açlığı bastırır

Tarçın, gıdaların mideye taşınma sürecini yavaşlatabilir. Bu da daha uzun süre tok kalmanızı sağladığından kilo vermenize yardımcıdır. Ayrıca tatlı olması sebebiyle tatlı krizini bastırmada da etkilidir. Diyetlerde genelde tatlı bulunmaması kişide tatlı krizlerine neden olabilir, fakat bu açığı içeceklerinize toz tarçın serperek giderebilirsiniz.

Karın yağlarını yakmakta yardımcı olmaktadır

Uzmanlar tarçın tüketiminin vücudun diğer bölgelerindeki yağlardan ziyade karın etrafındaki yağlarda etkili olduğunu bildiriyor. Bel çevresi ve göbek,genelde bir çok birinin sorunlu bölgesi olduğundan, bu durumda olanlar için iyi bir haberdir. Tarçın, yalnızca zayıflamak yönünden değil, karın bölgesinde bulunan hayati organların yağlanmasını önlemek yönünden de çok yararlı bir baharattır.

İnsülin düzeysini kontrol eder

Tarçının vücutta insülin aktivitesini taklit etmek gibi eşsiz bir özelliği mevcuttur. İnsülin vücuttaki kan şekerini düzenlemeye yardımcı bir kimyasaldır. Diyabet hastalığı olanlar insülin düzeysini dengelemenin önemini bilir. Çünkü düşük veya yüksek olması bedene zarar verir. Diyabet olmasanız bile yüksek kan şekeri vücutta yağ depolanmasına neden olabilir yahut kilo vermenin zorlaşmasına neden olabilir. Tarçın insülin düzeysini düzenleyerek, şişmanlamanızı önler.

Tarçın zayıflamak için nasıl kullanılır?

  1. Yulaf ezmesi veya kahvaltı gevreklerinin üzerine serpilir
  2. Çay olarak tüketilebilir.
  3. Normal çayınıza veya kahvenize eklenebilir.
  4. Yoğurt veya peynire lezzet katması için kullanılabilir.
  5. Meyve suyuna eklenebilir

Kahve Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Süper Rejim Listesi Tıklayınız

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

1 Günde 1 Kilo Nasıl Verilir? Günde 1 Kilo Zayıflatan Diyet Programı Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu