Doğal Tedaviler

Tarçın adet kaç gün geciktirir, tarçın adet kanamasını kesermi

Tarçın adet kaç gün geciktirir, tarçın adet kanamasını kesermi

Kan ve kan pıhtılarının sürekli olarak gelmeye başladığı ergenlik döneminden menopoz döneminde kadar geçen aylık düzenli gelişen bu alaya adet (regl) kanaması denir. Tarçın ile çoğu kadın adet kesmek için uygulamalar yürütür. Özellikle ramazan aylarında ve özel davetlere denk gelen günleri ertelemek adına tarçın ile adet geciktirme yöntemi kullanırlar.

Adet geciktirmek için tarçın kullananlar

Tarçın bilinen en fazla etki gösterenler arasındadır. Çoğu tarçın kullanan kadınların görüşü bu yönde. Yani tarçınla adet kesici özelliğinden faydalanarak erteleyebilirsiniz.

Kimyasal ve doğal ürünler kullanarak adet kesme isteğine zararsız olan tarçın yetişir. Tarçın kullanımında adet düzenini bozmamak adına dikkatli şekilde davranma çok önemlidir.

Tarçın ile adet kanı kesme tarifi

Tarçın ile adet kesme yöntemini denemek için aktardan çubuk tarçın almanız gerekecektir. Alacağınız tarçını bir bardak kaynar su içerisine 1 tane çubuk tarçın atarak 10 dakika kadar demlemeye bırakın. Günlük olarak 2 sefer içilirse bu karışımın adet gecikme veya adet durdurma özelliğini göreceksiniz. Çubuk tarçın bulamazsanız, 1 tatlı kaşığı kadar toz tarçını yiyebilirsiniz ve aynı şekilde gecikmesi için faydasını görürsünüz. Adet dönemlerinin sonuna doğru yerseniz adet kanını kesecektir.

Tarçın adet kaç gün geciktirir

Kullananlar arasına bakıldığında tarçının bazılarında 4-5 gün bazılarında ise 7 gün kadar adet gecikmesi yarattığı belirtiliyor. Uygulamayı; regl (adet) olmadan 1-2 gün önce 1-2 saat arayla su ile birlikte bir tatlı kaşı kadar yiyin. Günlük olarak 2 tatlı kaşığı ve 2 bardak su ile tüketmenin üzerne çıkmayın.

Not: Doktora danışarak uygulayın. Yukarıda belirtilenlerin kesinliği yoktur. Kullananlar tarafından belirtilen sonuçlara göre hazırlanmıştır ve tedavi amaçlı kullanmayınız.

Faydalı bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu