Diyet

Taksime İETT otobüsü, metrobüs ve marmaray ile nasıl gidilir?

Taksime İETT otobüsü, metrobüs ve marmaray ile nasıl gidilir?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Taksime İETT otobüsü, metrobüs ve marmaray ile nasıl gidilir? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Taksime İETT otobüsü, metrobüs ve marmaray ile nasıl gidilir? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Taksime İETT otobüsü, metrobüs ve marmaray ile nasıl gidilir?

İstanbul’da görülmesi ve gezilmesi gereken bir çok yer mevcuttur. Bu yerlerden bir diğeride istisnasız Taksim’dir. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Taksim, Beyoğlu beldesindedir. Taksim, İstiklal Caddesi ile bi hayli ünlü bir yerdir. Taksim’in gözbebeği olan İstiklal Caddesi, Türkiye’nin en güzel ve en ünlü caddelerindendir. Birçok şehirden ve yabancı Ülkelerden gelen bireylerin mutlaka uğradığı bir yer olan Taksim’e ulaşım da bi hayli basittir.

Taksim Nerededir, Nasıl Gidilir?

Taksim; İstanbul’un Avrupa Yakası’nda olup Beyoğlu beldesinde bulunmaktadır. Avrupa Yakası’nda gezilecek popüler yerlerden birisi olan Taksim, İstiklal Caddesi ile anılmaktadır. Taksim meydanı bi hayli ünlü olup yerlilerin ve turistlerin en fazla gezdiği yerlerdendir. İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’ndan Taksim’e gitmek isteyenler metro, metrobüs, tramvay ve İETT otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

Anadolu Yakası’ndan Taksim’e Nasıl Gidilir?

  • Kadıköy Söğütlüçeşme’den metrobüse binilir ve Zincirlikuyu durağında inilir. İnilen duraktan Hacıosman-Yenikapı metrosuna aktarma yapılarak Metro’ya binilir. Metro, Taksim durağına geldiğinde inilir.
  • Üsküdar’dan Taksim’e gitmek isteyenler; Üsküdar’dan Marmaray’a binmeli ve Yenikapı durağında inmelidir. Yenikapı’dan ise Yenikapı-Hacıosman metrosuna binilir ve metro Taksim’e geldiğinde inilir.
  • Ümraniye’den Taksim’e gitmek için; Ümraniye’den 522 numaralı otobüse binilir ve Köprülü Kavşak durağında inilir. İndikten sonra Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapılır ve Metro ile Taksim durağına kadar gidilir.
  • Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe’den Taksime gidebilmek için ise; 500T numaralı otobüse binilir ve 4.Levent durağında inilir. Ardından Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapılır ve metroya binilir. Metro’da Taksim durağında inilir.

Avrupua Yakası’ndan Taksim’e Nasıl Gidilir?

  • Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Bahçelievler ve Avcılar’dan Taksim’e gitmek isteyenler; bulundukları mevkiye en yakın metorbüs istasyonuna gitmelidir. Metrobüse binerek Mecidiyeköy durağında inmelidir. İndikleri duraktan Yenikapı- Hacıosman metrosuna aktarma yaparak, metroya binmeli ve Taksim durağına geldiğinde inilmelidir.
  • Bayrampaşa, Esenler istikametinden Taksim’e gitmek isteyenler; Yenikapı-Havalimanına metrosuna binmeli ve Yenikapı durağında inmelidir. Yenikapı durağından Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Taksim durağına geldiğinde inmelidir.
  • Güngören ve Bağcılar aracılığıyla Taksim’e gitmek isteyenler ise; Kabataş-Bağcılar tramvayına binmeli ve Zeytinburnu durağında inmelidir. Zeytinburnu’nda metrobüse aktarma yaparak metrobüse binmelidir. Metrobüs Taksim durağına geldiğinde inilmelidir.

Metrobüs’le Taksim’e Nasıl Gidilir?

Bulunduğunu yerdeki en metrobüs istasyonuna gidin ve metrobüse binin. Bindiğiniz metrobüste Mecidiyeköy durağında inin. Buradaki duraktan bağlantı tünelini kullanın ve Mecidiyeköy Metro İstasyonu’na geçin. Burada Yenikapı istikametine giden metroya binin ve Metro Taksim İstasyonu’nda inin.

Taksim Meydanı’ndan Geçen İETT Hatları

32T – 35C – 36T – 38T – 46E – 46H – 46T – 46Ç – 54E – 54HT – 55ET – 55T – 66 – 69A – 70FE – 70FY – 70KY – 71AT – 71T – 72T – 72YT – 73 – 73F – 74 – 74A – 76D – 76E – 79T – 83O – 85T – 87 – 89C – 89T – 92T – 93T – 97T – 145T – AVR2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu