Güzellik

Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor

Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor

Cildin güzellik sırrı olarak anılan sütün yüzsenelera dayanan bir geçmişi mevcuttur. Süt; içindeki vitaminlerden dolayı cilt sağlığı ve güzelliği için çok faydalıdır. Güzel bir cilde kavuşmak için cilt bakımı rutinlerinizin içinde mutlaka süt bulundurmalı, düzenli olarak cildinize süt sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Doğa üzerine en sağlıklı ve besleyici besinlerden bir diğeride istisnasız süttür. Süt, zengin mineral ve vitaminleri aracılığıyla hem sağlığımız için sayısız fayda sağlarken hem de cilt güzelliğinin olmazsa olmazıdır.

Sütün Cilde Muhteşem 8 Faydası

Cildi ölü hücrelerden arındırır;

Süt içindeki laktik asit aracılığıyla ciltteki ölü deriyi temizler. Laktik asit, cilde zarar vermeden nüfuz ederek cildi temizler.

Cildi beyazlatır ve parlatır;

Sütün cildi parlatma ve beyazlatma özelliği bulunur. Süt ile şeker birlikte kullanılırsa cildinize hem göz alıcılık verir hem de şekerin peeling etkisi aracılığıyla cildi derinlemesine temizler. Süt ve şeker maskesi ışıl ışıl bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor

Cilt rengini eşitler;

Süt ciltte yaşanan kararmaları giderir ve aydınlık verir. Cilt ten rengini düzenler, tek tip bir cilde kavuşmayı sağlar.

Genç bir cilt görünümü kazandırır;

Süt, zengin D vitamini içeriği aracılığıyla ciltteki kolajen miktarını ve cildin esnekliğini arttırır. Ciltteki kırışık görümünü azaltır, ince kırışıklıkları giderir, cildin daha sıkı ve göz alıcı görünmesini destekler. Böylelikle cilde düzenli süt kullanıldığında daha genç bir cilde kavuşmayı sağlar.

 

Cildin nem oranını dengeler;

Sütün doğal nemlendirici özelliği bulunur. Bunun yanında cildin nem oranını dengeler ve kuru ciltlere nem kazandırır.

Ciltteki fazla yağı arındırır;

Süt cilt temseyirci özelliği aracılığıyla ciltteki yağ sebumunu dengeler. Süt cilde düzenli kullanıldığında ciltteki yağ birikimlerini azaltır ve cildi derinlemesine temizler.

Sütün cilde 8 faydası: Cildi beyazlatıyor, sivilceleri geçiriyor

Güneş lekelerini giderir;

Süt içindeki selenyum aracılığıyla cildi güneşin zararları ışınlarından korur. Cildin elastikiyetini arttırır ve güneş lekelerinin giderilmesini sağlar.

Sivilce ve akne oluşumunu önler;

Süt yüksek antioksidan özellikleri aracılığıyla ciltteki serbest radikallerle savaşır, sivilce ve akne oluşumunun önüne geçer. Aktif sivilcelerin kurumasını sağlar ve sivilce lekelerini giderir. Sivilceler çok yağlı ve çok kuru ciltlerde meydana gelir. Süt, cildin yağ oranını dengeler ve sivilce oluşumunun önüne geçer.

 

Süt Cilde Nasıl Sürülür?

  • Öncelikle yüzünü ılık su ile tertemiz yıkamalısınız.
  • Ardından bir parça pamuğu soğuk süte batırıp yüzünüze nazik bir biçimde temizlemelisiniz.
  • Yaklaşık 15 dakika bu biçimde bekledikten sonra normal su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Süt cildinizi anında yumuşatacak ve bebeksi bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Her akşam düzenli bir biçimde uygulayabilirsiniz.
  • (Yağlı bir cildinizi varsa sütün içine birkaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz sütün içerisine birkaç damla gül suyu ekleyebilirsiniz.)

 

Cilt Beyazlatan Süt Maskesi

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • Yarım limonun suyu

Yapılışı;

Tüm malzemeler bir kasenin içinde karıştırılır. Maskeyi cilde uygulamadan önce yüzünü yıkayın ve elde edilen karışımı cildinize sürün. Yaklaşık 30-40 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su durulayın ve muhakkak nemlendirici bir krem sürün. Cilt beyazlatan süt maskesini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu