Doğal Tedaviler

Sürekli Yorgunluk Hastalığı

Sürekli Yorgunluk Hastalığı

 

Son zamanların en çok duyulan hastalıklarından biri de kronik yorgunluk adı verilen rahatsızlıktır. Son dönemlerde grip olunmadığı halde sürekli kaslar, baş ağrısı var ve her fırsatta dinlenilmesine rağmen tamamen toparlanma olmuyorsa kronik yorgunluk sendromu da yaşanmaktadır. Halsizlik yorgunluk tedavisi de uzman doktorlarca yapılmaktadır. Birçok hastalığa benzeyen kronik yorgunluk durumunda doğru teşhisi koymak ise oldukça zor olacaktır.

 

Modern Çağın Hastalığı Yorgunluk

 

Bozuk bir bağışıklık sistemi yapısından meydana gelen kronik yorgunluk durumu 30 ile 50 yaş arasında ki kadınlarda daha da sık görülmektedir. Diğer viral enfeksiyonlar ve grip olmaya da oldukça çok benzemektedir. Kronik yorgunluk bitkisel tedavi ile de oldukça kısa sürede düzeltilebilmektedir. Aşırı yorgunluk, kas ağrıları, baş ağrısı da en sık karşımıza çıkan belirtilerdendir. En önemli nedeni olarak ise stres görülebilir. Kronik yorgunluk sendromu varsa öncelikle belirtiler izlenmeli ve hastalar kendilerinde bu durumların olup olmadığını incelemelidir.

 

Kronik Yorgunluk Sendromu Belirtileri

 

Son 6 aydır ne kadar dinlense de yorgunluk geçmiyor, günlük aktiviteler sürekli kısıtlanıyor, kas ve baş ağrıları yorgunluğa eşlik ediyor, 5 ile 8 saat arasında uyunmasına rağmen yorgunluk ve uykusuzluk hissediliyorsa, gürültü, ışık, ses, çevresel faktörlere karşı duyarlıysa, ateş aniden yükseliyor, sersemlik hissi sık sık yaşanıyorsa bu teşhis konulabilir. Kronik yorgunluk ne iyi gelir sorusuna ilaç yanında bitkisel tedavi de diyebiliriz.

 

Kronik Yorgunluk Tedavisi

 

Spesifik bir test olmayan hastalıkta en az dört belirtinin mutlaka bir arada görülmesi gerekir. Uzun süreli olan ve nedensiz olan yorgunluklar da tanı koymada oldukça önemlidir. Muayeneler, testler sonucunda hastalığın tedavisi de profesyonel şekilde yapılmaktadır. Sağlıklı beslenmek, anksiyete ilaç tedavisi, depresyon tedavisi, uykuyu yönetme tekniklerini öğrenmek de hastalığın tedavisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Stresi azlatmak ve rahatlamak da hastalığın başka bir türlü tedavisidir. Sık yorgunluk, inatçılık varsa belirtiler olsun olmasın uzmanları aramak gerekir. Bu durumda doktorların teşhis koyup tedaviye geçmesi de doğru olacaktır. Derin nefes egzersizleri, uyku ve aktivite zamanlarını dengelemek de tedavi etmeye yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu