Güzellik

Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu

Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu

Süpürge Tohumu Faydaları Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Süpürge otu (erica manipuliflora), fundagiller ailesine ait olan bir bitki türüdür. Halk içinde çalımsı funda, püren, süpürge çiçeği ve sonbahar fundası olarak da bilinir. 4 mevsim boyunca yeşil kalan bu bitki, aslında Güney Afrika topraklarına aittir. Kurak iklimleri ve güneşli alanları sever. Lakin çok fazla Avrupa’da yetiştirildiği görülmektedir. Türkiye’de en sık görüldüğü yer ise Trakya bölgesidir.

Süpürge otu tohumu ile süpürge otu yağı, süpürge tohumu çayı, süpürge tohumu tentürü, süpürge tohumu ekstresi ve süpürge tohumu merhemi imal edilir. Düşünülenin aksine, süpürge üretiminde kullanılan bir bitki değildir.

Süpürge Tohumunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

  1. Süpürge tohumu ishal için doğal çözümdür. ½ yemek kaşığı kadar süpürge tohumunu güzelce ezin. Öğle öğününden önce biraz suyla karıştırarak için. Öğle yemeği yedikten 3 saat ardından ise 1 bardak su ve 4 yaprak ebegümecini kaynatarak için. Bu kür ile ishal ve mide guruldaması şikayetlerinizi doğal biçimde giderebilirsiniz.
  2. Kurdeşen (ürtiker) sorununin nasıl tedavi edileceği için tavsiye edilir.
  3. Süpürge tohumu çayının düzenli tüketimi ile ishal tedavi edilebilir.
  4. İdrar yolları veya böbreklerde taş/ kum varsa, süpürge tohumu çayı ile düşürülebilir.
  5. Metabolizmanın daha bi hayli hızlı çalışmasını sağlayarak, fazla kilolardan kurtulmayı sağlar.
  6. Kas yapısını kuvvetlendirir. Özellikle kas kramplarının giderilmesinde bi hayli etkilidir.
  7. Emziren annelerin süt miktarında artış yaşanmasını sağlar.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Süpürge Tohumu İle Ürtiker (Kurdeşen) Tedavisi

Kurdeşen (ürtiker) yaygın olan ve kaşıntıya neden olan bir deri hastalığıdır. Süpürge tohumu ise özellikle kaşıntı şikayetlerinin giderilmesinde bi hayli etkilidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, konuk olduğu Saba Tümer’le Bu Gece programında süpürge tohumu ile ilgili bilgiler vermiştir.

Prof. Dr. Saraçoğlu, program sırasında ürtiker hastalığının nasıl tedavi edileceği için süpürge tohumu kullanılmasını tavsiye etmiştir. Kurdeşen adıyla da bilinen bu alerjik hastalık, aniden görülmektedirak birkaç saat boyunca devam eden şiddetli kaşıntıyla tanınır. Deri üzerinde kırmızı ve ufak ufak kabarcıklar meydana gelir. Bu kabarcıklar bir süre sonra şişmeye başlayabilir. Kurdeşen belirtileri kimi durumlarda çok bi hayli hızlı iyileşme gösterirken, kimi durumlarda da uzun bir süre boyunca devam eder.

Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu

Arı sokması, böcek ısırması, bazı gıdaların tüketimi, bozulmuş yiyeceklerin tüketilmesi, yoğun heyecan ve bazı ilaçların kullanımı neticesinde kurdeşen meydana gelir. Hastalığı tedavi etmeye başlamadan önce, altta yatan sebebin tespit edilmesi gerekmektedir.

Ürtiker (kurdeşen) nasıl tedavi edileceğinde kullanılan süpürge tohumu kürünün tarifi şöyledir:

Öncelikle aktardan alınan süpürge tohumunun, havanda güzelce ezilmesi gerekir. Ardından ½ bardak su ve 1 çorba kaşığı süpürge tohumu tozu karıştırılarak içilir. Bu karışımı sabah ve akşam olacak biçimde, yemeklerden önce günde 2 kez içmelisiniz. Ürtiker sorununa karşı, %60 ila %70 oranında etki göstermektedir.

Süpürge Otu Tohumu Neye İyi Gelir Neye Yarar? İbrahim Saraçoğlu

Gül Hastalığı Tedavisi İçin Süpürge Tohumu Kürü

Bu kürü uygulayacağınız dönem boyunca sarımsak, domates ve baharat tüketmekten kaçınmanız gerekir. Kürü hazırlamak için ½ yemek kaşığı kadar süpürge tohumunu toz haline getirin. Çok az (2 yudum kadar) suyla karıştırarak için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu