Güzellik

Suna Dumankaya’dan Sivilce Geçirmek İçin En Etkili Maske Tarifleri

Suna Dumankaya’dan Sivilce Geçirmek İçin En Etkili Maske Tarifleri, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Suna Dumankaya’dan Sivilce Geçirmek İçin En Etkili Maske Tarifleri ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Suna Dumankaya’dan Sivilce Geçirmek İçin En Etkili Maske Tarifleri ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Suna Dumankaya’dan Sivilce Geçirmek İçin En Etkili Maske Tarifleri

Sivilce her yaştan insanda görülebilen en sık karşılaşılan cilt problemlerindendir.  İşte yüzünüzdeki, alnınızdaki, çenenizdeki, burnunuzda ve kalçanızdaki sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya aracılığıyla tarifi verilen sivilce için doğal tedavi metotları;

Sual: Çene, alın ve burnumun etrafında çok fazla sivilce var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Bir tatlı kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımın içine ufak bir parça ekmek batırın. Ekmeği 25 dakika sivilceli bölgenin üzerinde tutun. Bu formülden 5 günlük kür olarak yararlanın. Ayrıca yediklerinizi gözden geçirin. Özellikle kuruyemiş tüketiminden uzak durun.

Sual: Yüzümde sivilce sorunum var. Değişik tedavi metotları ile farklı ürünler kullandım fakat kalıcı bir sonuç alamadım. Sizin tavsiyeniz nedir?

CEVAP

Yarım elmanın suyunu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı kille karıştırın. Karışımı 20 dakika yüzünüzde bekletip yıkayın. Formülden her gün yararlanın.

Sual: Ergenlik çağımdan beri sivilceler yakamı bırakmadı. Gitmediğim doktor, kullanmadığım krem ve ilaç yok gibi ama sorun farklı zamanlarda azalsa da sürdürmekte. Kalıcı bir tavsiyeniz olabilir mi?

CEVAP

Birer tatlı kaşığı şap tozu, kırmızı üzüm sirkesi ve maden suyunu karıştırın. Bu karışımı, pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerinize yayın. Ardından yarım patatesin suyunu çıkarın. Bu suyu sivilcelerinize sürüp, sabaha kadar beklemede bırakın. Bu formülü her gün uygulayın.

Sual: Yüzümde çok fazla sivilce var. Kötü bir görüntü olduğundan psikolojimi de bozuyorlar. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Bir portakalın kabuğunu rendeleyip iyice ezin. İçine bir çay kaşığı kabartma tozu ilave edip karıştırın. Birkaç damla da portakal suyu kattıktan sonra, temizken cildinize sürün. Bu formülü haftada dört kez, sabah akşam uygulayın.

Sual: Sırtımdaki sivilcelerden kurtulamıyorum. Bu beni çok rahatsız ediyor. Hızlı ve kalıcı çözümü var mıdır?

CEVAP

Bir adet portakalın yalnızca kabuklarını rendeleyip iyice ezin. Ardından portakal rendesini 1 çay kaşığı kabartma tozuyla karıştırın. Bu karışımın içine birkaç damla portakal suyu damlatın ve 1 çay kaşığı pirinç kepeği yağı ilave edin. Bu karışımı sırtınızdaki sivilceli bölgelere iyice yedirerek sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra, sırtınızı ılık suyla masaj yaparak yıkayın. Ardından da sırtınıza, bir parça bebekler için üretilmiş pişik pudrası serpin. Bu formülü, sivilceleriniz geçene kadar her gece yatmadan önce uygulayın.

Sual: Kalçamdaki aşırı sivilcelerden muzdaribim. Ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Öncelikle kese yapın. Evde ise, iki adet antibiyotik kapsülünü ezip, iki çorba kaşığı kille karıştırın. Bu karışıma dörder damla taze limon suyu ve zeytinyağı ilave edin. Gerekirse bir çorba kaşığı da su katın. Sorunlu bölgenize, dezenfekte ettikten sonra bu karışımı sürün. 15 dakika bekletip, kalçanızı yıkayın. Etkili bir sonuç almak için bu formülü sorununuz geçene kadar, haftada dört kez uygulayın. Ayrıca sorunlu bölgenizi temiz tutmaya ve sivilcelerinizle oynamamaya özen gösterin. Kalçanızı bazı zamanlarda elma sirkesi ile silmek de çok yararlı olacaktır.

Sual: Sadece alın bölgemde aşırı sivilcelenme var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Bir tutam öğütülmüş reyhan otu, 1 çay kaşığı un haline getirilmiş kükürt ve 1 limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika beklemede bırakın. Ardından da cildinizi yıkayın. Bu formülden her gün yararlanmanızı öneririm.

Sual: Son zamanlarda cildimde aşırı yağlanma oldu ve sivilceler yüzümü kapladı. Bunları nasıl kuruturum?

CEVAP

Öncelikle stresten uzak bir hayat sürmeye özen gösterin ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin. Eğer cips, kuruyemiş ve çikolata gibi gıdalara ve asitli içeceklere düşkünseniz; bunlarla bir an önce vedalaşmalısınız. Ayrıca 1 çay kaşığı bebe pudrası, 1 kapsül antibiyotik ve 1 tatlı kaşığı oksijenli suyu karıştırarak oluşturacağınız karışımdan da faydalanabilirsiniz. Bu karışımı, her gün 20 dakika boyunca yüzünüzde beklemede bırakın, sonra da silin. Sivilceleriniz hızla kuruyacaktır.

Sual: Beslenmeme ne kadar dikkat etsem de sivilcelerimden kurtulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP

Bir tutam papatyayı çay gibi demleyin. Ilınınca bununla cildinizi silin. Ardından yüzünüzü kurulayın ve bir çorba kaşığı bal ile yarım elmanın rendesini karıştırarak elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Bu formülden her gün yararlanana bilirsiniz.

Sırtta Sivilce İçin Kesin Doğal Çözümler, Sivilce Kurutucu Maskeler Tıklayınız

En İyi Sivilce Kremi Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

Elma Sirkesi İle Sivilce, Sivilce İzleri, Cilt Lekeleri İçin Maskeler Tıklayınız

İltihaplı Sivilceye Ne İyi Gelir? Kesin Doğal Tedavi Yöntemleri Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu