Diyet

Soğan Kaç Kalori Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Soğan Suyu İle Zayıflama

Soğan Kaç Kalori Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Soğan Suyu İle Zayıflama, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Soğan Kaç Kalori Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Soğan Suyu İle Zayıflama ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Soğan Kaç Kalori Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Soğan Suyu İle Zayıflama ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Soğan Kaç Kalori Zayıflatırmı Kilo Aldırırmı? Soğan Suyu İle Zayıflama

Günümüzde hareketsiz yaşam koşulları, fast food gibi kalorisi yüksek gıdalarla beslenme gibi çeşitli etmenlerden dolayı obezite yani fazla kilolu bireylerin sayısı git gide artmaktadır. Obezite’nin artması ile birlikte, insanlar insanlar kilolalarından kurtulabilmek için kolay çözüm metotları aramaya başlamışlardır. Bu yöntemlerden bir diğeride soğan suyu ile zayıflama yöntemidir. Soğan suyu ile zayıflayanların yorumları her zaman olumlu yönde olmuştur. Diyetisyen Gonca Güzel soğanın metabolizmayı hız kazandıran ve yağ depolarının azalmasına yardımcı bir sebze olduğunu bildiriyor. Bu makalemizde Diyetisyen Neslihan Aktepe aracılığıyla tarifi verilen soğan suyu ile zayıflama kürüne yer verdik. Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu 100 gramın 35 kalori olduğunu bildiriyor.

Soğan Suyu Kürünün Zayıflama Faydaları Diyetisyen Neslihan Aktepe Anlatıyor

 1. Aşağıda tarifini vereceğimiz soğan suyu kürü zayıflamanıza yol gösterecek bir kür tarifidir. Yemeklerden 10 dakika önce aşağıda tarifini verdiğimiz soğan suyu kürünü içmek midede doluluk sağlayıp, tokluk merkezi hızlı ikazlır ve böylece kişi daha az yemek yiyerek sofradan kalkar.
 2. Soğan suyu ile yapılan soğan kürünün tadı sizi susatacağı için günlük su tüketiminiz artacaktır. Günlük 2.5-3 litre civarında su içmek kolay kilo verebilmenizi sağlayan mühim bir faktördür.
 3. İnsülin miktarındaki artış kilo vermenizin önündeki en büyük önüne geçerden biri olma özelliğini taşır. Soğan suyu ile yapılan soğan kürü kan şekerinizi dengeler, kan şekeri dengede kaldığı zamanlarda kilo kaybı kolay ve bi hayli hızlı olur.
 4. Soğan’ın içinde bol miktarda A, B ve özellikle C vitamini, fosfor, iyot, silis, kükürt gibi vücuda çok faydalı maddeler içerir, soğan suyunda hazım arttırıcı fermentler bulunmaktadır.
 5. Soğan suyu idrar söktürücü özelliği ile vücutta birikmiş su ,tuz ve üreyi dışarı atmaya yardımcı olmaktadır. Vücuttaki ödemi giderir.
 6. Soğan kürünün bildirilmiş oldukça önemli yan etki yoktur. Lakin kan şekeri düzeysini düşürdüğü için özellikle hipoglisemi atakları yaşayanların yapmaması gereken bir kürdür.

Diyetisyen Neslihan Aktepe’den Soğan Suyu İle Zayıflama Kürü Tarifi

1 adet kuru soğan iyice yıkanarak, sirkeli suda bir süre dezenfekte olmasını sağlamak maksadıyla bekletilir. Ardından 2 bardak su tencereye eklenerek bir taşım kaynatılır. Kuru soğan kabukları ile birlikte 4 eşit parçaya ayrılarak kaynayan suya atılır. 5 dakika kaynatılan soğanlı su artık kür için hazır hale gelmiştir. Ilıklaştığında yemeklerden 10 dakika önce içilerek soğan kürü uygulamasına başlanabilir. Soğan kürü mutlaka o gün için taze hazırlanmalı ve 15 gün boyunca uygulanmalıdır.

Diyetisyen Canan Aksoy’dan Düşük Kalorili Soğan Çorbası Tarifi

Malzemeler

 1. 4 orta boy soğan
 2. 2 çorba kaşığı un
 3. 2 çorba kaşığı sıvı yağ
 4. 1 yumurta sarısı
 5. 1 su bardağı light süt
 6. Tuz- karabiber

Yapılışı: Soğanları doğradıktan sonra, sıvı yağda kavurun, unu ilave ederek kavurun. Kavrulan bu meyanenin içine 4 su bardağı suyu ağır ağır ilave edin. Tuz ve karabiberi ilave ettikten sonra blenderdan geçirin.1 yumurta sarısı ve 1 su bardağı yağsız sütü çırptıktan sonra ağır ağır blender dan geçirdiğiniz karışımın üzerine ilave edin ve kaynatın. Ben bu çorbayı pişirdiğim zaman üzerine 1 dilim ekmeği tost makinesinde ısıttıktan sonra kruton şeklinde dilimleyerek koyuyorum.

 1. 1 porsiyondaki enerji miktarı ( ekmeksiz ): 90 kalori
 2. 1 porsiyondaki enerji miktarı ( 1 dilim tam buğdayı ekmeği ): 160 kalori

Sarımsak Ve Soğan Kokusu Elden Nasıl Çıkar? 15 Pratik Yöntem Tıklayınız

Elma Sirkesiyle 20 Kilo Verdim Diyeti Elma Sirkesi Zayıflatırmı İbrahim Saraçoğlu Tıklayınız

Soğan Suyu Neye İyi Gelir Ne İşe Yarar Soğan Suyunun Zararları Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu