Güzellik

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Temiz, pürüzsüz, sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez ki. Bazı kişiler ne kadar dikkat ederse etsin ciltlerindeki siyah notalardan kurtulamamaktadır. Siyah Noktalara Kesin çözüm olabilecek bazı formüller, karışımlar bulunmaktadır. Sık rastlanan bu cilt sorununu, siyah noktaları evlerdeki bazı malzemelerle yapılacak karışımlarla temizlemek yararlı olabilmektedir. İşte sizler için hazırladığımız Siyah Noktalara Kesin Çözüm Yolları.

Siyah nokta sebepleri

Siyah noktalar oluştuktan sonra çözüm aramak yerine öncelikle nelerin siyah nokta oluşumuna katkıda bulunduğu bilinmelidir. Yağlı bir cilt ve derin temizlik yapılmaması siyah nokta sebeplerinden biridir. Bu sebeple yağlı besinlerden, kızartmalardan, yağlı kuru yemişlerden uzak durulmalıdır.

Düzenli cilt bakımını alışkanlık haline getirmek gerekmektedir. Makyajı temizlemeden uyumamak ilk kuraldır. Cildin yenilenmesi gece olacağından makyajlı bir cilt yeterli oksijen alamayacak ve yenilenemeyecektir. Bu arada gözenekler de tıkanarak siyah noktalar oluşacaktır. Cilt sağlığı için su da çok önemlidir. Gün boyunca en az iki litre su içilmesi önerilmektedir. Haftada bir kez yapılacak derinlemesine cilt temizliği ile gözenekler açılmalı, tıkanması önlenmelidir.

Tutkal denediniz mi?

Okullarda kullanılmakta olan tutkalın siyah noktaların temizlenmesinde kullanılması ilginçtir. Buhar tutarak veya sıcak havluyla gözenekler açıldıktan sonra siyah noktaların olduğu yerlere biraz tutkal sürülerek beklenir, kuruyunca kenarlarından tutulup çekilerek bir maske gibi çıkarılır. Siyah noktalara karşı etkili olduğu söylenmektedir.

Bitkisel ürünler

Evlerde kolay bulunan yoğurt ve limonla yapılacak bir kürle de siyah noktalara veda edilebilmektedir. Bu iki maddenin karışım cildi yağ bakımından da dengeleyecektir. Bir kâse yoğurdun içine bir limonun suyu ilave edilerek karıştırılır ve sorunlu bölgelere sürülür. On beş dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanmalıdır.

Diş macununa ne dersiniz?

Dişlerinizi fırçalamak için kullandığınız diş macunu siyah nokta konusunda da işe yaramaktadır. Diş fırçasına biraz macun sürülüp ıslatılır ve siyah noktalı bölge de yıkanıp nemlenmesi sağlanır. Ardından çok sert olmayan hareketlerle bölge fırçalanmalıdır. İşlem bittiğinde sıcak suyla yüzün yıkanması gerekmektedir. Bir haftalık süre içinde Siyah Noktalara Kesin çözüm olduğunu göreceksiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu