Güzellik

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin 7 Tedavi Yöntemi Nedir?

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin 7 Tedavi Yöntemi Nedir?       

 

Sivilce problemi bir cilt hastalığı olup ergenlik döneminde sıklıkla rastlanılan problemlerden biridir. Yetişkinlerde de sivilce izlerine rastlamak mümkündür.

Sivilce izleri hem kozmetik bir sorun hem de ruh sağlığını etkileyen önemli bir neden olarak gösterilebilmektedir.

Sivilce İzleri Tedavi Yöntemleri Nasıl Uygulanmalıdır?

Sivilce izleri tedavisine erken başlamak çok önemlidir. Bu sebeple etkin bir yöntem kullanılmalıdır.

Sivilce izleri tedavisinin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. Sivilce tedavi yöntemi sivilce tipine göre değişiklik göstermektedir.

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin 7 Tedavi Yöntemi Nedir?

Sivilce izinde Etkili 7 Tedavi Yöntemi

Sivilce izlerinden kurtulmak için 7 tedavi yöntemi aşağıda verilmiştir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling derinin üst tabakasında kısmi veya tam hasar oluşturarak sivilce izlerinden kurtulmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling uygulaması yapılırken cildi yenilemek amacı ile bazı kimyasal ürünler yüze sürülmektedir. Bu kimyasal ürünler bir süre yüzde bekletilmekte ardından bol su ile yıkanmaktadır.

Kimyasal peenling uygulamasından sonra bol nemlendirici ve güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır. Kimyasal peeling uygulaması sonrasında cilt soyulur ve ardından yenilenmiş deri meydana gelir.

Dermaroller

 

Mikro iğneler kullanılarak on binlerce mikro kanal yardımı sayesinde cildin kendisini tamir etmesine olanak sağlanır. Bağ dokusu elemanlarının kendisini sentezlemesini sağlar.

Hangi bölgeye işlem yapılacaksa o bölgeye anestezik krem sürülür. Akne izlerini azaltan bu yöntemin 4 seans boyunca uygulanması gerekmektedir.

Mikrodermabrazyon

Cilt yüzeyinde bulunan hasarlı hücrelerin hızla yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Yüksek basınç kullanılarak alüminyum oksit kristalleri yöntemiyle derinin soyulması amaçlanmaktadır.

En etkin sivilce izleri tedavi yöntemlerinden biri olan mikrodermabrazyon yöntemi yüzeysel akne tedavisinden oldukça etkili bir yöntemdir.

PRP (Platelet Rich Plasma)

Sivilce izleri ile hasar alan derinin yenilenmesini sağlayan tedavi yöntemidir.  Bu yöntemde kişinin kanı alınmakta ve santrifüj tekniği kullanılarak ayrıştırılma sağlanmaktadır.

Bu yöntem sayesinde trombositten zengin plazma elde edilmekte ve daha sonra cilde 1 cm aralıklarla enjekte edilmektedir.

Fraksiyonel Radyo Frekans Yöntemi

Bağ dokusu sentezi uyarılmakta ve sivilce izlerinin onarılması sağlanmaktadır.  İletkenliği yüksek iğneler aracılığıyla cilt altına radyofrekans verilmekte ve ciltte kısa süreli kızarıklık meydana gelmektedir.

Oldukça etkili bir yöntem olan fraksiyonel radyo frekans yöntemi sayesinde tek seans uygulamada dahi sivilce izlerinden kurtulmak mümkündür.

Karbon Peeling

Karbon peeling yöntemi gözenekleri sıkıştırmak ve sivilce izlerini yok etmek için kullanılan bir yöntemdir.

Lazer uygulamasında karbon solüsyonu ciltte 10 dakika bekletilmekte ve daha son lazer atışı yapılmaktadır.  Yüzeysel izlerde etkili olan yöntem ağrısız bir yöntemdir.

Dolgu

Sivilce izlerinin tedavi edebilmek için sivilce izleri doldurulur. Derin sivilce izleri olan kişilerde çökük olan kısımlar dolgu maddeleri kullanılarak doldurulmaktadır.

Etkili bir sivilce izi tedavi yöntemi olan dolgu yöntemi 8-12 ay boyunca tekrarlanması gereken bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu