Güzellik

Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Sivilce Çukurlarına Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Yüzdeki delikler ve çukurlar, sivilce çukurları, sivilce delikleri sık karşılaşılan cilt problemlerindendir. Genelde sivilce izi olarak görülmektedirlar. Maalesef doğal metotlarle geçmez, mutlaka tıbbi yardım gerektirirler. Bu durumdan muzdaripseniz,alanında uzman bir cildiye doktoruna başvurmalısınız. Doktorunuz aşağıdaki yöntemlerden uygun gördüğünü sizin için uygulayacaktır.

Lazer nasıl tedavi edileceği

Lazer, yüzdeki delikleri ve sivilce izlerini tedavi etmekte kullanılan bir diğer etkili metottur. Yüzdeki zararın durumuna göre doktorunuz cildi soyan yahut cildi soymadan yenileyen lazer nasıl tedavi edileceğini uygulayacaktır. Cildi soyarak yenileyen tedavide, yüzdeki delikler için, cildin üst katmanları yakılarak uzaklaştırılır, alttan daha genç ve pürüzsüz cildin çıkması hedeflenir. Cildin soyulmasının ardından yeni cildin çıkması hemen hemen birkaç hafta sürer. Lazer, delik ve sivilce izi nasıl tedavi edileceği için en etkili ve fiyatı yüksek tedavi yöntemidir.

Dolgu maddeleri

Yüzdeki delikleri gidermek için en sık kullanılan yöntem, delik olan yere kollajen ve hiyaluronik asit gibi maddeler enjekte etmektir. Bu maddeler,sivilcelerin, kistlerin ve diğer cilt problemlerinin yol açtığı boşlukları doldurarak, cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling yöntemi ile, kimyasal kullanılarak cildin üst tabakasındaki lekeler giderilir. Yüzeysel izler, ciltteki yüzeysel delikler için oldukça etkilidir. Kimyasal peeling, uzman hekim aracılığıyla gerçekleştirilir. Cildin üst katmanları, kimyasal madde kullanılarak yakılır. Kimyasal peeling ciddi yanıklara da neden olabileceğinden, bu hususta uzman olmayan bireylere kimyasal peeling işlemi yaptırılmamalıdır.

Dermabrazyon

Dermabrazyon yönteminde, lazer yönteminde olduğu gibi sivilce izlerinin ve yüzdeki deliklerin olduğu cildin üst tabakası soyulur. Dermabrozyonda,cildi soymak için metal fırça kullanılır. Metal fırça ile soyulan cildin üst katmanı ile birlikte izler de ortadan kalkar. Bu yöntem sonrası iyileşme süreci cildin soyulduğu alanın alanıne bağlı olarak iki üç hafta sürebilir. Yüzdeki delikler için dermabrazyon kullanımı, lazer teknolojilerinin gelişmesi ile popülerliğini yitirmiştir. İyileşme zamanının çok uzun olması, kontrollü bir işlem olmaması ve yan etkileri sebebiyle artık eskisi gibi tercih edilmemektedir.

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyonda dermabrazyona benzer bir tedavi uygulanır fakat mikrodermabrazyon daha yüzeysel bir soyma gerçekleştirir. Böylelikle tedavi yapılan yer daha bi hayli hızlı iyileşir. Sivilci izlerinin ve yüzdeki deliklerin yoğunluğuna bağlı olarak tedavi 4-5 seans sürebilir.

Kolajen bazlı kremler

Cildinizdeki çukurlar ve deliklerin nasıl tedavi edileceğinde kolajen bazlı krem iyi bir alternatif olabilir. Bu kremler eczaneler ve güzellik salonlarında satıştadır. Doktorunuzun onayıyla sivilcelerin bıraktığı bu kalıntılardan kurtulana kadar kolajenli krem kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin En İyi 10 Krem Markası Ve Fiyatları Tıklayınız

E Vitamini Ampul Cilde Sürülürmü, Evigen Ampül Cilt Lekelerine Karşı Tıklayınız

Yüzdeki Beyaz Noktalar Nasıl Geçer? Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Tıklayınız

Dudak Üstü Lekeleri Nasıl Geçer? Bıyık Lekesi İçin Kesin Çözümler Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu