Doğal TedavilerSağlık

Sinek ısırığına muz iyi gelir, sivrisinek ısırığı nasıl geçer, sivrisinek ısırığına ne iyi gelir

Sinek ısırığına ne iyi gelir, sivrisinek ısırıkları nasıl geçer, sinek ısırığına ne sürülür?

Sivrisinek ısırmasının bir kenara koyun sineğin gece yatakta sesini bile duymak insanın sinirlerine dokunur. Tabi ısırdığında ise kaşıntısı, acısı ve sonrasında bıraktığı kaşıntı izleri daha sinir bozucu. Evde sinek ısırıklarına karşı önlem alabilirsiniz. Geceleri sinek kovucu krem veya sinek kovucu sprey sıkmak sinekleri vücudunuzdan uzaklaştırmak için bir yöntem olabilir.

Not: Aşağıdaki yöntemler sinek sokmaması için yöntemler arasında değildir. Sinek soktuktan sonra şişlik, kaşıntı, kabarma, kabartılar, kızarıklıklar için uygulayabileceğiniz evde bitkisel yöntemlerdir.

Sivrisinek sokmasına/ısırmasına iyi gelen doğal yöntemler;

Sivrisinek ısığı kaşıntısı nasıl geçer, sinek ısırığına ne iyi gelir?

Sinek ısırığı için sarımsak

Sinek kaşıntısı nasıl geçer diyorsanız işte yanıtı;

Hemen başında hatırlatalım; sarımsak sinek ısırmasından korunmak için yöntem değildir, soktuktan sonra kaşıntılara karşı kullanacağınız bir yöntemdir. Şöyle uygulayın; bir diş sarımsağı ortadan bölün ve sineğin ısırdığı yere sulu olan yeri sürtün. Sinek kaşıntısıiçin en iyi yöntemdir.

Sinek sokmasına karşı limon suyu ile aloe vera’da kullanılmaktadır.

Sinek sokmasına karbonat

Karbonat macun haline gelinceye kadar su ilavesi yaparak karıştırın. Macın gibi olduğunda sinek ısırığından dolayı şişen, kaşınan, kabaran yerlere sürün. Biraz bekledikten sonra geçecektir.

Sinek kaşıntısı için muz kabuğu

Eğer sinek kaşıntısı sizi iyice rahatsız ettiyse muzun kabuğundan faydalanın. Isırılan yerlere muzu soyup kabuğun iç kısmını sürtün. Yediğiniz muzların kabuklarını atmak yerine dolapta saklayın. Eğer sinek çoksa bu bir tercih olabilir.

Sinek ısırığına buz veya soğuk su

Sineğin ısırdığı bölgelerde buz ve soğuk su tavsiye edilir ancak suyun etkisi geçince yine kaşınmaya devam ediyor. Anlık hararetli kaşıntıları kesmeye anca yetiyor. Normalde buzun sinirleri uyuşturduğu söylenir ama çok faydalı değil, acil durumlarda işinizi görebilir.

Sinek ısırığına diş macunu iyi gelir

Sıkça kullanılan yöntemlerdendir. Sinek ısırdıktan sonra kullanılır. Kaşınan veya kızaran yere sürün. Kaşıntı geçer şişlik azalır.

Sivrisinek için sirke (elma sirkesi)

Sinek ısırıklarına sirkenin asidinin faydalı olduğu söylenmektedir ama fayda göremeyebilirsinizde. Memnuniyet sayısı azdır. Isırık olan yerlere pamukla sürün.

Sivrisinek ısırığı bal

Bal yine sinek ısırıkları için tavsiye edilenler arasındadır. Isırığın üzerine sürün kısa sürede geçecektir.

Yine bu yöntemler arasında çay torbaları bulunuyor ama kaşıntıdan ziyade şişliklerde daha etkili. Yapması ve gecenin bir yarısı hazırlaması zor olacağından uygulamakta güçlük çekebilirsiniz. Varsa hazırda çay poşetini üzerine tutun veya demlikteki soğuk demi çay kaşığı ile kaşınan yerin üzerine koyun.

Bir Yorum

  1. sinek ısırdıktan sonra üreme yappıyor bunun için ne yapabilirim üreme olmaması için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu