Diyet

Şimdi Sağlıklı Zayıflama Vakti

Şimdi Sağlıklı Zayıflama Vakti

 

Çalışan kişilerin tercihi her geçen gün hazır yiyeceklerden yana olmaktadır. İstediğiniz kıyafetleri giyememek, arkadaş ortamına girememenize, sosyal çevrenizin günden güne daha da azalmasına neden olmaktadır. İletişim bozuklukları, depresyon da bu durumun ilerlemiş halidir. Zayıflamak isteyip de bir türlü başlayamayanlar için şimdi tam vakti. Her hafta başında diyete başlayıp Salı günü diyeti bırakmaya son vermek vakti gelmedi mi daha?

Şimdi Sağlıklı Zayıflama Vakti

Amacımız Ne: Amacımız sağlıklı bir şekilde kilo vermek. Kişilere özel şekilde sürdürülebilir hayat şartlarında diyetleri devam ettirmektir. Zira sağlıklı bir hayatın ilk şartı sağlıklı beslenmek, ani kilo alıp vermelerden kaçınmaktır. Bunun için hayatınızda sevdiğiniz şeylerden kaçmadan sadece azaltarak hızla kilo verme başarısını yakalamanız mümkün. Ne kadar sürede kaç kilo vermek istediğimizi hedefleyerek işe başlayabiliriz. Ve bunun yanı sıra neden kilo vermek istiyoruz sorusuna cevap vermeliyiz. Beğendiğimiz kıyafeti giyebilmek için mi, göbeğimizi saklamak zorunda kalmamak için mi, sağlıklı yaşamak için mi? Bu soruların hepsinin cevabı aynı aslında. Daha kaliteli bir hayat yaşamak için kilo veriyoruz.

 

Genetik Faktörlerin Etkisi: Hızla kilo alıp vermede genetik özelliklerin etkisi de fazladır. Ama bundan daha önemli bir şey vardır o da şu ki; bilinçsiz beslenme. Sadece yemek yeme şeklinizi değiştirerek, uyku düzeninizi sağlayarak hızla ve sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz. Sadece vücut tipinizi, genetik özelliklerinizi, kilo alıp vermeye karşı yatkınlığınızı bilmeniz yeterli olacaktır. Bayanların genellikle anneye çektiği söylense de genetik faktörlerin kilo alıp vermede etkisi önemli değildir. Diyete başlarken ilk haftalarda kaç kiloyu hangi bölgemizden verdiğimizi bilmek önemlidir sadece.

 

Kilo Verme Hızı: Kişisel faktörlere bağlı olarak kilo verme hızı değişir. Kişinin 3-5 kilo fazlalığı varsa diyet daha kolay uygulanır. Diyet yapmanın yanı sıra kilo kontrol programları da servisimizde uygulanmaktadır. Kısa zamanda doğru diyet programı ile kilo verilmektedir. Metabolizma hızı da bu noktada önem taşımaktadır.Kararımızı verdikten sonra arkamıza dönmeden, net bir şekilde işe başlayalım. Bedeninizi tanıyarak, ne istediklerinizi planlayarak işe başlayalım şimdi tam da zayıflama vakti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu