Moda

Şık Dantel Mutfak Perdeleri

Şık Dantel Mutfak Perdeleri

Şıklık denildiği zaman kadınların asla vazgeçemeyeceği unsurlardan birisi de danteldir. Bu yüzden de kıyafetleri başta olmak üzere çeşitli alanlarda dantel kullanırlar. Evlerinde de çeşitli yerlerde dantel örtüler ve dantel perdeler kullanmayı tercih ederler. Şüphesiz kadınlar en çok vakit geçirdikleri yerlerden birisi olan mutfakta da dantel kullanmayı tercih ederler. Dantelli perdeleri bir tığ yardımıyla isterlerse ellerinde örebilecekleri gibi hazır olarak da temin edebilmektedirler. Dantelli perde modelleri mutfağın havasına bir şıklık katmaktadır. Bu perde modellerinin uç kısımlarını kendi örecek olan kişiler çeşitli şekillerle isteklerine göre süsleyebilirler.

Mutfak perdeleri modellerinin genellikle kuş, saksı, çiçek ve elma gibi figürlerinden işlenmiş olduğu görülür. Ayrıca kurdelelerle süslenebileceği gibi farklı renklerle de örülebilir. Renklendirme isteğinizi dilerseniz perdenin sadece uç kısımlarında kullanarak da farklılık oluşturabilirsiniz. Ayrıca perde kullanımında dikkat çeken bir nokta ise uzun perdelerin yerini kısa perdeleri bırakmış olmasıdır. Tercihe göre de düz kesim yerini üçgen ya da dalgalı bir modele bırakmıştır.

Şık Dantel Mutfak Perdeleri

Dantel Mutfak Perdesiyle Uyumlu Dekorasyon Önerileri

Özellikle elde örülmüş olan dantel mutfak perdeleri evinize nostaljik bir hava katmaktadır. Böyle olunca da nostaljik telefon aksesuarı, küçük melek bibloları veya renkli meyvelerle güzel bir görünüm elde edilebilir. Eğer beyaz ve düz motiflerden oluşan bir dantelli perdeniz varsa mutfak masanızın sarı gibi canlı renklerde olması mutfağınızın havasını canlandıracaktır. Masanın üzerinde de küçük bir mor vazonun içinde lavantalar olabilir. Ayrıca mavi masa da mutfağınıza bir deniz etkisi verecektir.

Mutfağınızın masasında da deniz kabukları bulundurarak hoş bir hava oluşturabilirsiniz. Eğer perdeleriniz renkli veya boncukluysa açık pembe veya beyaz gibi hafif renkleri tercih edebilirsiniz. Renklerin birbiriyle uyum içinde olmasına özen gösterirseniz daha şık görüntü yakalamanız kaçınılmaz olacaktır. Eğer meyveli dantel modelleri tercih ederseniz de halınızın farklı renklerde olması mutfağınızın şık olmasına yardımcı olacaktır. Kırmızı kurdeleli dantelli perdeler kullanıyorsanız zaten oldukça sevimli bir mutfağa sahipsiniz demektir. Kırmızı sandalyeler bu perdelerinizle harika bir kombin yakalamanızı sağlayacaktır. Boncuklu dantel modeli tercih ederseniz de şamdan kullanabilirsiniz. Bu şamdanlar perdenizin şıklığına eşlik edecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu