Hamilelik - Gebelik

Sezaryen doğum fiyatları, hamile muayene ücretleri, hamile ikili üçlü test fiyatları

Gebeliğinizin başından sonuna kadar ne kadar ücret ödeyeceksiniz, hamilelik için harcanan masraflar toplam fiyatı

Gebeliğin verdiği mutluluk yanında atlanmaması gereken birde muayene ücretleri bulunuyor. Muhtemelen özel bir hastane veya özel bir doktor muayenesi isteyeceksiniz ve harcamanız gereken bazı paralar olacak. Bu yazının yazım tarihi itibari ile güncel doğum fiyatları, güncel muayene ücretleri, güncel testlerin fiyatları yani size toplamda ne derece bir fiyat çıkacak onun üzerinde duracağız.

Hamile muayene ücretleri

Özel bir hastanede hamile muayenesi yaptırmayı düşünüyorsanız SGK’lı hamileler bu imkandan yararlanabilirler. Özel bir hastanede sigortalı olarak gebelik süresince muayene olacaksanız muayene ücreti için ortalama 115 TL ücret ödeyeceksiniz.

Eğer sigortanız yoksa ve özel hastanede hamile muayensi yaptıracaksanız bu fiyatlar 150 TL’den başlar ve hastanenin hekimi, bilinirliği ve adı (adı önemli bilindik markalar pahallı) olarak çeşitli ekipman ve techizata göre bu fiyat artar. Özel muayenlerde ise bu ücret iki katı artabilir.

Hamile muayenlerindeki test fiyatları

Gebeliğiniz süresince bazı testler göreceksiniz. Özellikle down sendromu testleri gibi ikili, üçlü testler, bazı tahliller beraberinde gelecektir. Bu testler için ortalama ödeyeceğiniz ücret kısmına baktığımızda 350 TL olarak fiyatlar değişiyor. Bu SGK olan hamileler içindir ama sigortasız olanlarda ise doktora göre değişim göstererek 500 TL rakamlarına çıkabilir.

Sezeryan ameliyat fiyatları (sezaryen fiyat)

Eğer doğumunuzu sigortalı olarak özel bir hastanede ve sezaryen ile gerçekleştirecekseniz biraz para biriktirmeniz gerekecektir. Bu rakam özel hastanede 3.750 TL olarak sezeryan fiyat verilmektedir. Sezaryen ameliyatını sigortasız yapacaksanız bu hastanenin konumu, doktoru, teçhizat ve ekipmanlara göre markanın bilinirliğini de göz önüne alırsanız 5000 TL üzerinde bir rakamı bulabilir.

Ek masraflar

Hastaneye geliş gidiş, muayene ücretler, alışverişi derken size toplamda 8.000 – 10.000 TL gibi bir rakama çıkacaktır. Yani bebek daha dünyaya gelmeden yaklaşık 2-3000$ bir masrafla doğuyor.

Peki daha uyguna getirmenin yolu yok mu?

Devlet hastaneleri size bu konuda bu fiyatın 3/1 oranını bile ödetmeden aynı şekilde sağlıklı bir doğum yapmanıza imkan sunmaktadır. Para ödemezsiniz ve en iyi şartlarda doğumunuzu yaparak sezaryen ameliyatı olanlar için ortalama 2 gün kadar hastanede kaldıktan sonra taburcu edilirsiniz.

Ameliyatlardan 1 gün önce veya ameliyatın sabahında hastaneye çağrılır 4 saat öncesinde yiyip içmeden gerekli tahliller yapılarak ameliyata hazırlanırsınız.

Bunları öğrenin

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu