GüzellikKadın

Şems Aslan Peeling Önerileri

Şems Aslan Peeling Önerileri

Güzellik her zaman istenilen ve çaba gerektiren bir durumdur. Cildimizin kendi kendine pürüzsüz ve ışıltılı olması beklenemez. İlerleyen yaşlarla birlikte yüzünüzde ve vücudunuzda sarkmalar, kırışıklıklar meydana gelir. Bunu en aza indirmek için önemli tavsiyeleri olan güzellik uzmanı Şems Aslan cilt bakımı uygulamalarını vereceğiz. Şems Aslan peeling önerileri şöyledir.  Cilt lekeleri için tarif: 1 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı süt, 1 çorba kaşığı kabak çekirdeği içi. Çekirdekleri ezip sütü ve balı üzerine döküp karıştırın. 2 saat kadar buzdolabında cam kapta bekletin. Bu maskeyi her gün yüzünüze veya cildinizde leke bulunan her hangi bir yere uygulayın. Lekeler zamanla açılacaktır.

ŞEMS Aslan’ ın cilt arındırıcı peeling tarifi de şu şekildedir: Bir bardak soğuk suya bir çay kaşığı limon suyunu ilave edip cildinize uygulayın. Daha sonra zeytinyağı ve tuz karışımı hazırlayıp yüzünüzü bu karışımla temizleyin. Bu karışımları pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Şems Aslan siyah noktalar için peeling tarifi ve malzemeleri: 2 adet cevizin içi, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı gliserin. Cevizin içinin kabuklarını soyup iyice ezin. Limon suyu ve gliserini ekleyip karıştırın. Cildinize nazikçe uygulayın. İlk başlarda haftada 3 kez yapın. Sonraları haftada bir kez yapabilirsiniz. Zamanla siyah noktaların kaybolduğunu göreceksiniz.

Şems Aslan sivilce lekeleri için peeling tarifi: 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı limon suyu ( taze olmalı), 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı taze sıkılmış elma suyu. Malzemelerin hepsini karıştırın. Göz çevresi dışında kalan tüm yüze uygulayın. 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez uygulanan bu maske ile 2 ay sonra sivilce lekeleri geçmiş olacaktır.

Cilt beyazlatan bir peeling tarifi de şöyledir: 1 çay kaşığı kurutulmuş yumurta kabuğu, 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı melisa çayı, 1-2 damla limon suyu. Yumurta kabuğunu ezip toz haline getirin. Diğer tüm malzemelerle karıştırın. Masaj yaparak yavaşta yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletip yıkayın. Tüm peeling tariflerini belirli aralıklarla tekrarlamanız gerekir. Bir kez yapılan maskelerin faydası olmaz. Kim olursanız olun kendinizi sevin. Güzel ve sağlıklı günlere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu